Співробітників ТЦК та СП планують відправити службити у бойові бригади на передову. Йдеться, зокрема, про тих, хто не має бойоого досвіду та обмежень по здоров’ю. А на їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення та контузії, через що не можуть служити на фронті.
Про це повідомив Генштаб ЗСУ у Telegram. Зазначається, що нині триває перевірка щодо комплектування ТЦК та СП особовим складом з бойовим досвідом.
“Військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки без бойового досвіду та відповідних обмежень за станом здоров’я будуть направлені для проходження військової служби у частинах, що виконують завдання в районах ведення бойових дій. На їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення, контузії та відповідно до свого стану здоров’я не можуть виконувати обов’язки в бойових підрозділах”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такі зміни мають покращити якість роботи ТЦК та СП і забезпечити дотримання принципів соціальної справедливості. Все це “сприятиме зміцненню братерства, бойового духу, а також взаємоповаги у військових колективах”.
У ГШ нагадали, що з 2022 по 2025 роки замінили всіх керівників ТЦК. На даний час майже 70% військовослужбовців цього формування уже мають бойовий досвід.
Захисники з пораненнями або контузіями, які отримали під час бойових дій, наразі складають близько половини усього особового складу ТЦК та СП. Крім того, 20% персоналу ТЦК та СП – це цивільні особи, тобто працівники ЗСУ.
“Останніми роками здійснено низку суттєвих змін в роботі ТЦК та СП: збільшено кількість посад із соціальної роботи, реформовано систему морально-психологічного забезпечення, вдосконалено системи обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, введено юридичну службу тощо”, – додали у Генштабі.
Військові ТЦК
Раніше у Сухопутних військах розповіли, що по всій Україні з осені 2024 року змінився склад ТЦК та СП. Майже 70% військовослужбовців, які не мають обмежень за станом здоров’я, у 2024-2025 роках були переведені до бойових частин. Нині ж половину штату центрів комплектування складають бійці, які отримали поранення або контузії.
Раніше заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса днями заявив, що в Україні слід цілісно змінити підхід до служби у війську та мобілізації. За його словами, воювати мають усі, а особливо ті, хто претендує на посади у державному секторі.
А головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україні необхідно щомісяця мобілізовувати 30 тисяч людей, щоб продовжувати війну з Росією. За його словами, покращити мобілізаційний процес допоможе цифровізація. Генерал додав, що ворог теж щомісяця збільшує свою армію.