В Києві все ж таки облаштують регульоване перехрестя на розі вулиць Хрещатик і Прорізної. Це робиться у межах розвитку безбар’єрного середовища, а роботи стартували 30 квітня. Ініціатором появи надземного переходу виступив на початку квітня голова КМВА Тимур Ткаченко, який уже встиг звернути увагу, що у Кличка його ідею зустріли у багнети.
Як повідомили в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, початок робіт обумовлений настанням сприятливих погодних умов. Тобто у Кличка натякнули Ткаченку, що він просто поквапився зі своєю ініціативою – на початку квітня відповідних умов ще не було.
Що буде безбар’єрного на цьому об’єкті? На перехресті понизять бортовий камінь, влаштують тактильну плитку та приведуть суміжні елементи перехрестя до стандартів доступності. Це дасть змогу зробити пересування зручнішим для людей з інвалідністю, осіб старшого віку, батьків із дитячими візочками та інших маломобільних груп. Також для зручності людей з порушеннями зору на світлофорному об’єкті на вказаному перехресті встановлять нові сенсорні кнопки виклику зеленого світла для пішоходів із звуковим супроводом.
Роботи почалися 30 квітня та триватимуть орієнтовно до 11 травня. На час проведення робіт діятиме часткове тимчасове обмеження руху транспорту на відповідній ділянці – з 8:00 до 17:00.
До чого тут Ткаченко та Паніковський
Нагадаємо, про те, що голова КМВА Тимур Ткаченко пообіцяв відновити наземний перехід через Хрещатик на розі з Прорізною, Інформатор писав на початку квітня. Це має бути другий такий перехід (перший відкрили декілька років тому просто навпроти ЦУМу), а Хрещатик, за задумом КМВА, стане частиною безбар’єрного маршруту, що має з’єднати військовий госпіталь у Києві з Майданом і Центральним залізничним вокзалом.
Але за тиждень голова КМВА накинувся на Кличка та його підлеглих зі звинуваченнями у саботажі. Ткаченко поскаржився, що директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор та його заступник Валентин Кульбако не дають згоди на облаштування переходу нібито за “прямою вказівкою” мера Києва Віталія Кличка.
Зауважимо, що наземний перехід на перетині Хрещатика й Прорізної – це “історичне” місце, де у Києві “працював” Михайло Самуельович Паніковський. Принаймні, саме туди його відправили “чистити” кишені довірливих киян одеські письменники Ілля Ільф та Євген Петров. “Великому сліпому” Паніковському ідея безбар’єрності від Ткаченка навряд чи сподобалася б: працювати заважає. Хто ж погодиться допомогти сліпому перейти дорогу, якщо всі зручності для нього вже створені?
У Києві на вул. Гетьмана облаштували перехід “з сюрпризом”, а на ст.м. “Театральна” руйнується вхід до метро
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві на перехресті вулиць Олекси Тихого та Вадима Гетьмана у Солом’янському районі облаштували наземний пішоходний перехід . Тепер перетнути вул. Гетьмана можна, не спускаючись до підземного переходу, що зручно для людей з дитячими візками чи пішоходів літнього віку. Цікаво, що поряд встановили й “велосипедні” світлофори – втім, навколо поки немає велоінфраструктури, тож її поява буде справою часу.
Також ми писали про те, що у столиці руйнується підземний перехід на станції метро “Театральна”. Відтак, КП Київський метрополітен замовляє інженерні дослідження переходу: вони мають виявити наявні дефекти та причини їхнього виникнення, визначити міцність конструкцій та необхідність проведення ремонтних робіт.