У мережі з’явилися повідомлення про нібито масове зняття бронювання з медичних працівників. Як виявилося, це стосується не всіх медиків, а лише обмеженої кількості фахівців. Йдеться про тих, хто пройшов підготовку за військово-обліковими спеціальностями та наразі є критично необхідними для доукомплектування підрозділів Медичних сил ЗСУ.
Мовиться, зокрема, про залучення медиків до Сухопутних військ. Про це повідомила пресслужба Міноборони. Йдеться про посади:
- санітарних інструкторів (медичних сестер і братів);
- фельдшерів;
- військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом “лікувальна справа (сімейний лікар)”, та деяких інших спеціальностей, яких планується залучити на військову службу за контрактом строком на 1 рік.
Причина у нестачі медиків у відповідних підрозділах. Після того, як Кабмін дозволив бронювати 100% медичних фахівців, з’явилася загроза забезпеченню медичною підтримкою військових через нестачу кваліфікованого такого персоналу.
“Розбронювання буде точковим, погодженим з МОЗ і обласними департаментами. Його мета – не зняти захист із усіх, а забезпечити на передовій надання медичної допомоги пораненим. Мова не про масовість, а про відповідальне кадрове рішення для порятунку життів”, – зазначили у Міноборони.
Економічне бронювання
З 1 квітня 2025 року деяких працівників підприємств критичної інфраструктури можуть мобілізувати. Це відбудеться у випадку, якщо підприємства до 31 березня не підтвердили свою критичність. Бронювання для їхніх робітників більше не буде доступним.
Відомо, що з 1 грудня порядки бронювання працівників та визначення підприємств критично важливими виклали у новій редакції документа. Органи влади повинні погодити нові критерії критичночні підтриємств.
З 1 квітня повертається стандартний термін переведення заброньованих працівників на спеціальний військовий облік – 72 години. “Швидке бронювання”, яке дозволяло миттєву відстрочку для критичних підприємств, більше не діятиме. Тож протягом зазначеного часу працівники залишаться без відстрочки.