Компанія ДТЕК Київські електромережі підбила підсумки осінньо-зимового періоду 2024–2025 років. І вже можна казати не тільки про стабільність, а й покращення показників у порівнянні навіть із довоєнними роками. Це стало можливим завдяки тривалій та системні підготовці до зими.
Як повідомляють у ДТЕК Київські електромережі, впродовж 2024 року енергетики відремонтували 731 енергооб’єкт, 46 км повітряних ліній, виконали понад 2000 ремонтів кабельних мереж і розчистили 155 км трас від порослі. Звісно, це остаточно не захистило від аварій – за зиму 136 бригад електромонтерів компанії ліквідували їх майже 1800. Через ворожі атаки від початку опалювального сезону були пошкоджені 3 електричні лінії, і понад 2000 клієнтів тимчасово залишалися без світла – енергетики оперативно ліквідовували наслідки, і наразі всі мережі працюють стабільно.
За словами генерального директора компанії Дениса Бондара, фахівці ДТЕК навчилися жити і працювати в умовах постійних воєнних загроз, і це твердження підтверджує статистика. До повномасштабної війни, у 2021 році, під час осінньо-зимового періоду в Києві фіксували 3960 аварій. У перший рік війни ця цифра сягнула 4034. Але вже в третю воєнну зиму кількість аварій скоротилася більш ніж удвічі – до майже 1800, і це свідчить не лише про підвищену готовність і кращу профілактику, а й про більш ефективні алгоритми роботи в умовах постійного ризику.
Позитивну динаміку демонструє і показник SAIDI – індекс середньої тривалості аварійного відключення електроенергії. У 2021 році він становив 148,2 хвилини, у 2022 – 152,5, а за підсумками 2024 року знизився до 139,3 хвилини. Таким чином, якість електропостачання в столиці вже перевищила довоєнний рівень.
Водночас, у зв’язку з руйнуванням генерації та нестачею потужностей, в Києві протягом 33 діб діяли погодинні графіки відключень, ще 8 разів застосовувалися екстрені. Впродовж 44 діб підприємства столиці обмежували власне споживання, допомагаючи підтримувати стабільність енергосистеми. Втім, навчилися і краще пристосуватися: оновлені уніфіковані графіки стабілізаційних відключень – із розбиттям на підгрупи та розмежуванням на “білі” й “сірі” зони – дозволили гнучко реагувати на дефіцит потужностей і залучати до відключень меншу кількість споживачів. У Києві також запровадили практику публікації графіків на добу наперед, що дало змогу містянам краще планувати своє життя.
Підготовка до наступного опалювального сезону вже стартувала. ДТЕК Київські електромережі планує відремонтувати 808 енергооб’єктів, 59 км повітряних ліній, виконати 2150 ремонтів кабельних мереж та розчистити ще 103 км трас.
Влітку киянам варто готуватись до дефіциту електроенергії
Як повідомляв Інформатор, дефіцит електроенергії та відключення світла цілком можливі влітку 2025-го. Поки не розпочався сезон спеки, киянам рекомендують подбати про енергонезалежність.
Прогноз щодо дефіциту пов’язаний з тим, що частина енергоблоків АЕС влітку піде на ремонт. Народний депутат від фракції “Слуга народу” Сергій Нагорняк каже, що дефіцит частково компенсує генерація від сонячних електростанцій, однак вона не врятує у вечірні години.
Також ми писали, що масштабних відключень світла у самому Києві не було від кінця листопада 2024 року. Саме тоді у столиці та регіоні застосували знеструмлення через ракетну атаку росіян на українську енергосистему. Втім, дуже скоро ситуацію вдалося стабілізувати, і зиму Київ пройшов без масштабних знеструмлень.