У Міністерстві культури України заявили, що телемарафон “Єдині новини” не будуть закривати до завершення дії воєнного стану, попри рекомендації Європейської комісії. У відомстві додали, що висловлені зауваження ЄК врахували. Однак, рішення про припинення трансляції марафону планується лише після закінчення війни.
Про це заявив Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, коментар якого наводить “Інтерфакс-Україна”. За його словами, зміни, які рекомендувала ЄК, почали вже вводити.
“Ми вже розпочали шлях змін: крок за кроком забезпечуємо доступ кожного громадянина до публічної інформації та активно залучаємо ресурси міжнародних партнерів, щоб підтримати відновлення українських медіа.
Рекомендації Єврокомісії щодо марафону “Єдині новини” також взяті до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури”, – заявив міністр.
Що рекомендують в Єврокомісії щодо телемарафону
Європейська комісія в кінці жовтня 2024 року вперше критично оцінила телемарафон. Там висловили занепокоєння щодо фінансування з державного бюджету та об’єктивності висвітлення подій. Згідно з інформацією, наступного року на його підтримку буде витрачено 2,2 мільярда гривень.
Зокрема, у документі сказано, що у 2023 році український уряд інвестував державні кошти в проєкт телевізійного марафону. Крім того, Європейська комісія звернула увагу на діяльність телеканалу “Рада”, який мав би інформувати про парламентську діяльність, зокрема, щодо роботи опозиції. Наразі телеканал часто критикують за недостатнє представлення опозиційних поглядів, а трансляція засідань парламенту досі не відновлена.
Брюссель рекомендує Україні поступово відновлювати різноманітність медіа, не очікуючи закінчення воєнного стану. ЄС очікує, що українська влада буде “достеменно відновлювати прозорий, плюралістичний і незалежний медіаландшафт”, знімаючи обмеження.
Нагадаємо, Точицький і раніше заявляв, що телемарафон “Єдині новини” триватиме до закінчення війни. Він вважає, що це досить ефективний спосіб боротьби з пропагандою окупанта.