Петиція за звільнення Валентини Гінзбург з посади директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА набрала потрібну кількість голосів і має бути розглянута керівництвом КМДА. У петиції з назвою “SOS від лікарів та пацієнтів комунальних медичних закладів Києва” йдеться про “пік неадекватності” Гінзбург, яка “нищить” лікарів та лікарські заклади під виглядом реорганізації. Всього станом на 2 травня було зібрано 7160 підписів при необхідних 6 тисячах.
Про це стало відомо з тексту петиції від 6 березня 2025 року, оприлюдненої на сайті електронних петицій Київради. Авторка документу – Людмила Марусецька. Лікарі звинувачують Гінзбург у знущанні, неповазі, психологічному тиску та кажуть, що вже не можуть все це витримувати.
“Ця “керівниця” знищить як самих лікарів, які в цей дуже важкий час, знаходять в собі останні сили та людяність у наданні медичної допомоги пацієнтам, так і в угоду незрозуміло кому, зруйнує заклади охорони здоров’я столиці. На сьогодні пік неадекватності Гінзбург В. перейшов вже всі межи. Вона, на відміну від керівників інших органів місцевого самоврядування з охорони здоров’я, винайшла більш простіший спосіб формування госпітального округу столиці!” – йдеться у петиції.
Авторка відозви стверджує, що реорганізація медичних закладів Києва у виконанні Гінзбург йде не за планом, а “шляхом шантажу та обману”. Чиновниця нібито змушує трудові колективи лікарень “самознищуватися та приєднуватися до інших лікарень”. Також вона нібито вимагає від керівників лікарень проводити “скорочену процедуру реорганізації та часткову передачу майна”.
“А це вже, у тому числі, кримінальна відповідальність, вже не кажучи про відверте порушення трудових прав медичних працівників”, – наголошується у петиції.
Медики ставлять у вину чиновниці, що за керівництва Гінзбург знищена єдина на місто лікарня № 17, яка надала цілодобову допомогу хворим зі складними політравмами. Також, мовляв, із року в рік збільшується кількість летальних випадків від інфаркту міокарду, гострого коронарного синдрому та інсультів, що свідчить про відсутність дієвої маршрутизації хворих на інсульт та інфаркт у столиці. Стверджується, що в певний період Гінзбург забороняла каретам швидкої допомоги доставляти хворих з гострим інфарктом до відомчих кардіологічних установ.
Реорганізації імені Гінзбург: звільнення лікарів та незручності для пацієнтів
Петиція з проханням звільнити Гінзбург називається ” SOS від лікарів та пацієнтів”, і в Києві вже достатньо прикладів “реорганізації”, від якої і лікарям, і пацієнтам лише гірше. Як нещодавно повідомляв Інформатор, для мешканців Березняків реорганізація дитячої поліклініки на пр.Тичини у Дніпровському районі закінчилася несподівано та неприємно. Почалося все зі звільнення ортодонта, послугами якого користувався весь район, а закінчилося масовим “зникненням” цілої низки вузькоспеціалізованих фахівців. Лабораторію теж закрили, аналізи лише приймають, але роблять їх в інших місцях.
В квітні вже мешканці Дарниці виступили проти реорганізації єдиного в районі системного центру для діагностики дитячих хвороб, адже це створює незручності для батьків та маленьких пацієнтів. Люди побоюються, що “перестановки” у лікарнях ускладнять досуп до обстежень дітей.
Валентина Гынзбург очолила департамент охорони здоров’я КМДА у жовтны 2017 року. До цього чиновниця встигла трохи попрацювати тут же – на посаді заступника директора департаменту – начальника управління лікувально-профілактичної допомоги. Головою департаменту Гінзбург залишається більше семи років, і хоча в столиці над її головою теж згущувалися хмари, поганих наслідків чиновниці це не принесло.
Наприклад, 2020 року на сайті Київради вже була петиція з проханням звільнити Гінзбург. Дії чиновниці, як зазначалося у відозві, особливо під час пандемії коронавірусу, “довели її повну неефективність як керівника департаменту”. Втім, ця петиція набрала всього 3,8 тис. підписів киян при мінімумі в 10 тисяч, а тому вона не потрапила на розгляд до керівництва столиці.
Проте 15 червня того ж року міський голова Києва Віталій Кличко порушив дисциплінарне провадження щодо Гінзбург. Відповідно до розпорядження, спеціальна дисциплінарна комісія повинна була здійснити таке провадження щодо чиновниці та до 15 липня 2020 року відзвітувати про висновки. Але вже 17 липня того ж року Кличко закрив це провадження – навіть без оприлюднення результатів перевірок.
Щодо нинішньої петиції, її “вдала” доля може бути наслідком і масованої підтримки у Telegram-каналах. Заклики підписати її поширювалися у міських пабліках, і це важко вважати випадковістю. Адже “ресурсний” Департамент охорони здоров’я завжди був ласим шматком, і, схоже, за крісло його очільника розгортається поки ще невидима широкому загалу боротьба.