Напевно, браслет тисне: Прокопів обурений арештом, адвокати подали апеляцію

Заступник із самоврядних повноважень голови КМДА Володимир Прокопів, якого звинувачують в організації схеми з виїзду осіб за кордон 2022 року за допомогою системи “Шлях”, оскаржує запобіжний захід. Його адвокати подали апеляцію на рішення Голосіївського районного суду від 22 квітня про цілодобовий домашній арешт. Депутат Київради назвав його “абсолютно незаконним та політично вмотивованим”.

Чиновник також обурений, що його додатково зобов’язали носити електронний браслет. При чому одягнули “електронку” одразу після суду щодо запобіжного заходу. Прокопів вважає, що така “повага” є дивною.

“Зауважу, в Україні з такою електронікою великий дефіцит, не вистачає навіть для особливо небезпечних злочинців. Та для мене знайшли одразу. Хоча справі три роки, я нікуди не тікав та не ховався, ходив на допити, їздив у відрядження та повертався”, – додав він.  

На думку заступника Кличка, суддя не обґрунтувала необхідність “такого достатньо жорсткого рішення”, як домашний арешт та браслет. Також Прокопіву незрозуміло, чому було відмовлено народним депутатам та депутатам Київради, які хотіли взяти підозрюваного на поруки.

“Справжній мотив відправити мене під цілодобовий домашній арешт лише один – обмеження моєї участі у політичних процесах, як голови найбільшої фракції “Європейська Солідарність – Київ” у Київраді”, – резюмував депутат.

Прокопів також заявив, що йому “шиють” справу під гучною назвою “сприяння переправленню ухилянтів за кордон”. Хоча масштаб порушень, на його думку, не відповідає такому резонансу.

“Нагадаю, серед тих, які виїжджали за гуманітарними вантажами, зокрема, за пальним, не повернувся лише один водій бензовозу. Один”,- наголосив він.

Водночас колега Прокопіва, депутат Київради від фракції “Європейської Солідарності” Леонід Ємець звернув увагу, що лише одного 2024 року до України не повернулися понад 1100 осіб, поданих центральними відомствами, такими, як Мінкульт, Мінмолодьспорт, МОН,  Мінагрополітики тощо. Зауважимо, що в публічному полі немає жодних даних про те, щоб за це масове ухилянство когось у “великих відомствах” покарали або хоча б спробували притягнути до відповідальності.

Як Прокопіву оголошували про підозру, і чому його відставка може викликати тектонічні зміни на Хрещатику

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 17 квітня заступнику голови КМДА із самоврядних повноважень Володимиру Прокопіву оголосили про підозру. Йдеться про організацію схем із переправлення ухилянтів за кордон.

Також ми розповідали, чим може завершитись “справа Прокопіва”. Насправді, цей чиновник є ключовим у питанні взаємодії двох великих фракцій Київради, крім того, вважається одним з основних комунікаторів у міській раді загалом та виступає у цій ролі між Віталієм Кличком і Петром Порошенком. Його проблеми з законом можуть спричинити тектонічні зміни на Хрещатику.

Джерело