Київ Цифровий розпитує киян про нові назви для трьох скверів у середмісті

У мобільному застосунку “Київ Цифровий” киян знову просять висловити свою думку щодо топонімів. Але цього разу йдеться не про перейменування, а про назви скверів у центрі столиці, які до цього були безіменними. Це зелені зони в Шевченківському районі, для яких місто пропонує назви, пов’язані з історією, культурою та наукою.

Перший сквер – на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара – пропонують назвати на честь українського мікробіолога, еколога та ґрунтознавця Сергія Виноградського. Учений народився в Києві й вважається одним із основоположників мікробіології. Саме він відкрив процес хемосинтезу та заклав основи сучасного уявлення про роль мікроорганізмів у природі. Його ім’я відоме в усьому науковому світі, а дослідження стали підґрунтям для розуміння біосфери.

Другий сквер, розташований у межах будинків №4, 6 та 8 на вулиці Прорізній, може отримати назву “Музичний” – на згадку про Музичний провулок, що існував тут до 1941 року. У провулку свого часу працювали музичне училище, консерваторія та концертна зала, цей район був осередком культурного й музичного життя Києва. Провулок був зруйнований разом з Хрещатиком у вересні 1941 року, а після війни його не відновили – нова назва скверу покликана зберегти памʼять про цей культурний осередок.

Третій сквер, розташований між вулицями Герцена та Овруцькою, пропонують назвати на честь Імама Шаміля – духовного й військового лідера Північного Кавказу, який у XIX столітті очолював боротьбу Дагестану і Чечні проти Російської імперії. Після полону він разом із родиною кілька років жив у Києві. У листах описував місто як одне з найгарніших у Російській імперії та порівнював київські пагорби з горами рідного Дагестану.

Опитування триватимуть до 10 травня. Взяти участь у голосуванні можуть усі користувачі застосунку “Київ Цифровий” у відповідному розділі.

Більше половини опитаних у Києві Цифровому проти перейменування вулиці Повітрофлотської

Нагадаємо, за результатами опитування, 66% опитаних киян вважають, що потрібно залишити назву вулиці Повітрофлотська в Солом’янському районі без змін. Оскільки ця назва нерозривно пов’язана з авіабудуванням у Києві, до того ж, не підпадає ані під декомунізацію, ані під дерусифікацію.

Крім того, 90% опитаних у застосунку “Київ Цифровий” жителів столиці підтримали пропозицію перейменувати вулицю Волго-Донську на честь загиблого військовослужбовця та громадського активіста Павла Петриченка.

Також ми писали, що мешканці Лаврської виступають проти перейменування вулиці. Саме ж опитування у “Києві Цифровому” мало дати відповідь на питання – чи потрібно перейменувати вулицю Лаврську? При цьому розділити цю назву на дві нові: частково – на вулицю Івана Мазепи, а частково – на вулицю Новонаводницьку. Але кияни, які мешкають тут, не хочуть вчергове бігати по інстанціях, аби поміняти папери. Адже тим, хто тут мешкає здавна, вже доводилося “переживати” перейменування вулиці і переоформлювати документи.

Джерело