Слідом за звільненням з посади секретаря міської ради Володимир Бондаренко припинив приймати документи від киян на отримання матеріальної допомоги. Що сталося – чи в колишнього заступника міського голови столиці закінчилися гроші, чи кияни надто часто стали звертатися до нього по допомогу, – знайти відповідь не вдалося. Сам Бондаренко не надто прагне публічності: його останньою заявою на загал став виступ на засіданні Київради 8 квітня й відповідний допис на Facebook.
Про завершення прийому документів від киян на отримання матдопомоги відвідувачів громадської приймальні Володимира Бондаренка інформує папірець, дбайливо припнутий у файлику до дверей за адресою по вул. Січових Стрільців, 10 у Шевченківському районі міста. Там же зазначено, що депутат вдячний киянам за розуміння, а поряд є ще одне оголошення, яке інформує, що під час повітряної тривоги приймальня не працює. Світлини ж з входом до приймальні виклів з іронічним підписом відомий київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов.
З чим пов’язане оголошення від Володимира Бондаренка, не вельми зрозуміло. Інформатор спробував зателефонувати помічникам колишнього секретаря міськради, втім, вони не знімали слухавку. Справа в тім, що Бондаренко продовжує залишатися депутатом навіть попри скасування попереднього – високого – статусу заступника Кличка й секретаря місцевого органу влади. А кожен депутат має певний, і чималий, обсяг коштів, який може витратити на допомогу власним виборцям.
Це так званий “депутатський фонд”. Наприклад, колега Бондаренка за партією УДАР Віктор Грушко ще у січні 2025 року звітував про роботу минулоріч, та розповів, що допоміг зі свого депутатського фонду 4473 киянам. А розмір такого фонду чималий – після останнього збільшення у листопаді 2023-го він складає вже близько 6 млн грн (заразом на всю Київраду це станом на 2024 рік – 720 млн грн).
“Це – кошти, які виділяються з міського бюджету, тобто це кошти міської громади. Але витрачають ці кошти депутати як хочуть – зазвичай на банальне “засівання” своїх округів. За ці кошти вони ставлять “іменні” лавочки, дитячі майданчики та поштові скриньки, роздають пайки та матеріальну допомогу і таке інше. А потім – знову переобираються до Київради”, – пояснюють у політсилі “Народовладдя”.
Звертатись по допомогу до того ж Володимира Бондаренка можуть ті кияни, хто постраждав від російських ударів по місту, багатодітні, чи й внутрішньо переміщені особи. Наприклад, одразу декілька депутатів Київради від Оболоні запропонували мешканцям, що проживали у постраждалих будинках, свою допомогу з депутатських фондів. Це, зокрема, зробила Ганна Свириденко, попросивши звертатись по допомогу через свою приймальню, та депутатка й посадовиця Київради Мирослава Смірнова.
Відтак, можемо припустити, що депутат Бондаренко вирішив тимчасово припинити допомогу киянам з особистих причин. Адже витратити усі мільйони, що були “розписані” для допомоги киянам, депутат просто не встиг би менше, ніж за півроку. А ще однією, природньою, причиною може бути… економія коштів через ймовірні місцеві вибори: аби переобратися, міському депутатові логічно буде витрачати кошти на “засівання” округу. А розтративши кошти на дрібну допомогу, він позбавить себе можливості вкласти їх у більші проєкти, зокрема, ті-ж таки дитячі майданчики, про які пишуть критики.
Сплутався з Комарницьким: як і через що пішов з посади Володимир Бондаренко
Нагадаємо, ще в лютому 2025 року Інформатор дослідив фрагменти з телефонних переговорів фігурантів “справи Комарницького”, показаних НАБУ. Там ми зафіксували, що на них з’явився у тому числі Володимир Бондаренко, тоді – ще секретар Київради, й наближений особисто до Віталія Кличка заступник голови КМДА.
А вже 8 квітня ми повідомили, що, хоч Київраді й забракло голосів, аби відправити у відставку свого секретаря Володимира Бондаренка, він все ж пішов з посади сам. Ще й зробив це дуже фактурно, оголосивши про звільнення з трибуни й передавши заяву до секретаріату Київради “тут і зараз”.