Через обстріл 4 травня в Оболонському районі пошкоджені 18 будівель, серед яких 14 житлових багатоповерхівок та 2 дитсадки. Станом на 5 травня мешканці подали вже 500 заяв на отримання матеріальної допомоги від міста. Водночас цікаво, що у питаннях ліквідації наслідків обстрілу керівництво Оболонського району показало свою більшу ефективність, ніж їхні колеги зі Святошинського району після руйнівної атаки наприкінці квітня.
Про наслідки ворожої атаки на Оболонь розповів міський голова столиці Віталій Кличко. Він, пишуть у КМДА, оглянув житловий будинок, що найбільше постраждав внаслідок падіння уламків Шахеда у ніч на 4 травня. А також поспілкувався з мешканцями й наголосив, що усі отримають матеріальну допомогу від міста.
“Місто оперативно надало плівку для тимчасового закриття пошкоджених вікон. Допоможе й усунути пошкодження. Всі постраждалі мешканці Оболоні отримають матеріальну допомогу від міста – по 10 тис. грн. Наразі надійшло 500 заяв на її отримання”, – розповів столичний мер Віталій Кличко.
Кличко також зазначив, що у Святошинського районі, де через ворожий обстріл 24 квітня багато пошкоджених будинків і знищеного житла, – 610 постраждалих мешканців уже отримали від столиці по 10 тис грн, ще 59 людей – по 40 тисяч на оплату оренди житла, поки місто відновлюватиме їхні квартири. І мешканці ще подають заяви на допомогу.
Зауважимо, що керівництво Оболонської РДА зробило чимало у питанні комунікації з мешканцями постраждалих будинків та спільнотою району загалом. Очільник району Кирило Фесик двічі збирав зустрічі з мешканцями постраждалих будинків, та викладав звіти про надання першочергової допомоги мешканцям. Крім того, сам Фесик, а також депутати Київради від Оболоні багато разів роз’яснювали у соцмережах алгоритм відновлення будівель та отримання допомоги. Це може слугувати за приклад для інших районів у питанні ліквідації наслідків ворожих атак.
Зауважимо, що Святошинська РДА через свій офіційний канал – акаунт у Facebook – розповсюдила значно менше даних, ніж це робили на Оболоні. Станом на зараз про атаку 24 квітня виклали два дописи, у одному – контакти для постраждалих містян (оперативний черговий РДА й лінія психологічної допомоги), у другому – подяки та співчуття. При цьому із розселенням киян, чиє житло стало тимчасово, чи й повністю, непридатним для проживання, явно зволікали у КМДА – а місцева адміністрація не наполягала на врахуванні інтересів своїх же мешканців.
Крім того, під час ліквідації наслідків атаки у Святошинському районі кияни скаржилися на бездіяльність РДА, та й міської влади загалом. Так, журналістка Любов Петрушко зауважувала, що місцевим допомагала лише “купка волонтерів”, а представники влади приїздили лише, “аби сфотографуватися”.
Все про атаку шахедами на Оболонь 4 травня: поруйновані будинки й ТРЦ Dream
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у ніч на неділю, 4 травня 2025 року на Київ була здійснена чергова атака з застосуванням БпЛА Шахед. Ворожі дрони, чи їхні уламки, влучили у будинки в Святошинському й Оболонському районах, постраждали одинадцять осіб. Також один з БпЛА потрапив у ТРЦ Dream, що належить відомому бізнесменові й політику Гаріку Корогодському.
Також ми розповідали, що столичний ТРЦ Dream, що постраждав внаслідок нічної дронової атаки 4 травня, відновив роботу 80% орендарів до вечора того ж дня. Крім того, його співвласник Гарік Корогодський розповів, що на заклик про допомогу відгукнулися майже усі київські ТРЦ та численні бізнеси. Такими темпами, обіцяють у Dream, будівлю повністю відновлять вже за тиждень.