Пішли в народ: як Кличка й Ткаченка стимулювали подбати про допомогу постраждалим киянам

Міський голова Києва Віталій Кличко та його візаві, очільник КМВА Тимур Ткаченко одночасно підсилили медійну діяльність щодо ліквідації наслідків ворожих ударів по Києву та допомоги постраждалим. Можна припустити, що це сталося після не надто вдалих дій місцевої РДА та загалом адміністрації міста у Святошинському районі наприкінці квітня. Тепер обидва очільники міста, і “цивільний”, і “військовий” інформують киян про заходи, що їх вживають для допомоги постраждалим. А міський голова особисто відвідує кожну з локацій, де сталося горе.

Якісний зсув у діях з розгортання “польових” штабів, де постраждалим киянам надають допомогу, а також забезпечення містян житлом можна помітити у повідомленнях очільника міста Віталія Кличка та голови КМВА Тимура Ткаченка. Мер Києва у середу, 7 травня, з самого ранку відвідав особисто усі локації, де сталося руйнування у житлових будинках. На відео видно, що він разом зі своїм заступником, В’ячеславом Непопом, обійшов усі квартири, поспілкувався з мешканцями, обіцяв їм виділення коштів з міського бюджету на скління вікон та проведення ремонтів.

“Оглянув пошкоджені внаслідок ворожої атаки 7 травня будинки у Святошинському та Шевченківському районах столиці. У Шевченківському районі внаслідок ворожої атаки загинули двоє людей. У будинку пошкоджені кілька квартир. Одна – сильно вигоріла”, – зауважив міський голова у дописі на Facebook, додавши до нього адреси штабів з ліквідації наслідків, де можна подати заяви для отримання допомоги, а дещо з необхідного отримати просто на місці.

Адреси штабів:

  • вул. Табірна, 40;
  • Кільцева дорога, 1-Б;
  • вул. Олександра Оксанченка, 2.

Аналогічний пост, щоправда, без відвідування постраждалих зробив голова КМВА Тимур Ткаченко. А у військовій адміністрації додали, що за його дорученням “посилено залучення РДА, посадових осіб, структур та установ місцевого самоврядування” до ліквідації наслідків ворожої атаки. І уточнили: киянам допомагають керуючі компанії Святошинського й Шевченківського районів спільно з волонтерами, Червоним Хрестом, World Central Kitchen тощо.

“Для надання тимчасового житла постраждалим киянам оперативно сформований резерв ліжкомісць фонду установ районів. Долучені благодійні організації”, – зазначили у КМВА (втім, чому йдеться саме про “ліжкомісця”, не пояснили).

Зауважимо: у допомозі киянам, що постраждали від ворожих атак, важливі декілька аспектів. На самому початку це розгортання тимчасових штабів із допомоги (важливо як для тих, хто не може повернутись до житла тимчасово, так і тим, чиї домівки були зруйновані чи суттєво пошкоджені від обстрілу). Тут йдеться про допомогу волонтерів та районних адміністрацій, а також ДСНС – на місцях “прильотів”. Якраз з цим зазвичай проблем немає.

Трохи згодом, коли кияни повертаються до домівок, аби оцінити збитки, – важливо донести до них інформацію про можливість отримання допомоги: від країни в рамках єВідновлення, від міста, депутатів Київради, фондів та благодійників. Тут неоціниму роль відіграють соцмережі – ті-таки депутати міськради розміщують пости з конкретною інформацією, а також штаби, розгорнуті для постраждалих районами. Якраз на нестачу інформації, та й самої допомоги, на цьому, відкладеному у часі, етапі й нарікали кияни раніше.

У яких районах процес йде жваво, а де затягують із компенсаціями й виплатами

Нагадаємо, наприкінці квітня, невдовзі після ракетно-дронового удару по житлових будинках у Святошинському районі, місцеві мешканці гнівно висловлювалися про бездіяльність влади. Так, очільник КМВА Тимур Ткаченко розповів про завершення ліквідації наслідків удару. Але у відповідь кияни написали, що їхні проблеми краще вирішують волонтери, аніж влада у Києві, а жодної чіткої інформації від керівництва Святошинської РДА не поступало. У тому числі, мовчали про виділення житла з резервного “маневреного” фонду тим, хто втратив свої квартири – зрештою процес виділення коштів на оренду приміщень розтягнувся майже на тиждень.

А вже 4 травня після масштабного обстрілу керівництво Оболонського району показало значно вищу ефективність, ніж у Святошині. Голова РДА Кирило Фесик особисто провів дві великі зустрічі з постраждалими, зібрав усі заяви й почав процес відшкодовування збитків та надання допомоги місцевим.

Джерело