Під час офіційного візиту до Москви китайська делегація, що супроводжує лідера КНР Сі Цзіньпіна, вручила Володимиру Путіну низку дарунків. Серед них – грамофон із темного дерева, прикрашений витонченою лакованою мініатюрою. На зображенні – птахи на гілках квітучого дерева в далекосхідному стилі.
Ще одним подарунком став декоративний консольний стіл, оздоблений різьбленням у традиціях китайського прикладного мистецтва. Крім цих речей, до Кремля доправили кілька запакованих ящиків зі змістом, який не розголошується.
Подарунок, без сумніву, не випадковий. Його символіка лишається прихованою для непосвяченого ока, однак дещо підказують тлумачі сновидінь. Згідно з ними, грамофон або грамофонні платівки, побачені уві сні, вказують на залежність або надто тісні зв’язки. Якщо ж уві сні такий пристрій зламати – це до щастя. То, можливо, і в реальності розрив таких зв’язків буде визволенням?
Подарунок виглядає як тонкий, можливо навіть іронічний жест. Особливо на тлі того, як у Росії нині зникають музичні сервіси, зокрема Spotify, а YouTube працює з перебоями. Телеграм-канал “Правда Геращенко” влучно зауважив: “Буде на чому в Кремлі слухати “Катюшу” або старі німецькі платівки”.
Що ще дарували Путіну лідери країн
Між Пекіном і Москвою давно склалась традиція обміну незвичними дарами. Колись Путін подарував Сі Цзіньпіну ящик морозива, а у відповідь отримував китайські делікатеси, старовинний музичний інструмент гуцінь та навіть глиняну фігурку із власним обличчям.
Цьогорічний візит китайського лідера до Росії припав на переддень параду 9 травня – заходу, який Кремль планує провести під посиленим контролем безпеки. Востаннє Сі Цзіньпін був у Москві у березні 2023 року.
У лютому цього року менше ніж за три тижні на посаді президента США Дональд Трамп встиг зробити три значні подарунки Володимиру Путіну. Він підписав указ про введення санкцій проти Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт російського президента за викрадення українських дітей із тимчасово окупованих територій. Окрім цього, Трамп розпустив спеціальну групу при Міністерстві юстиції США, яка під керівництвом попередньої адміністрації розслідувала приховані активи російських олігархів. Третій крок стосується послаблення боротьби з іноземними кампаніями впливу, зокрема з російськими та китайськими операціями, що намагаються втручатися в американську політику.
Найгучніше Путіна вітали кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони України. Хакери Буданова минулого року на 7 жовтня зламали державну автоматизовану систему “Правосудие” у РФ. Атака паралізувала роботу судів, відомчих електронних пошт та офіційних сайтів і припала на день народження російського правителя.