Дитяча лікарня “Охматдит”, яка зазнала ракетного удару РФ ще 8 липня 2024 року, оголосила тендер на проведення будівельних робіт для сучасного лікувально-діагностичного корпусу. Як і обіцяло Міністерство охорони здоров’я, це сталося на початку травня. Очікувана вартість закупівлі становить 367,4 млн грн.
У МОЗ підтвердили, що фінансування забезпечується з рахунку Благодійного фонду “Охматдит – Здорове дитинство”. Тендерні пропозиції можна подавати до 17 травня. Щодо витрат на ремонт, заступник міністра охорони здоров’я Едем Адамов сподівається, що внаслідок проведення тендеру цифра зменшиться.
“Оголошений тендер у системі Prozorro. Щодо остаточної ціни, це треба визначитися після аукціону. Зазвичай в аукціонах ціні падають, і ми очікуємо економію, а остаточна цифра буде за результатами аукціону”, – повідомив Адамов, який зазначив, що в суму 367,4 млн грн не входить пошкоджене обладнання.
Тож, в тендер входять будівельні конструкції, фасад, покрівлі, вікна, двері, інженерні конструкції, вентиляція тощо. Щодо обладнання, понад 11 млн доларів на нього виділить фонд Говарда Баффета буде виділяти – але не грошима, а саме обладнанням. Наразі вже замінено і працює нове обладнання на 146 млн грн.
У відомстві наголошують, що сучасний корпус – ключовий об’єкт у структурі лікарні. Саме тут після ракетного удару в липні 2024 року було розміщено більшість відділень, перенесених із пошкоджених будівель. Відновлення цієї будівлі є пріоритетним для забезпечення сталого надання медичної допомоги. В Охматдиті щодня проходять лікування понад 500 пацієнтів, а лікарі проводять більш як 40 операцій – очікується, що лікарня продовжить повноцінну роботу та під час ремонту.
Дива з цифрами: ремонту не можуть скласти ціну
За спостереженнями Інформатора, бюджет відновлення сучасного корпусу Охматдита постійно “стрибає”. І на якій цифрі зупиниться – поки неясно. Нагадаємо, 30 квітня в приміщенні Охматдиту відбувся брифінг, де чиновники МОЗ звітували: відбудова сучасного корпусу лікарні Охматдит коштуватиме близько 396 млн грн.
Зараз, як бачимо, на тендер виноситься вже менша сума – 367,4 млн грн, і є сподівання ще заощадити. Водночас в наказі МОЗ від 5 травня про затвердження робочого проєкту “Капітальний ремонт будівлі лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” кошторисна вартість проєкту складає 407,4 млн грн. Згідно з документом, будівельні роботи вартуватимуть 292,2 млн грн, устаткування – 6,4 млн грн, а “інші витрати” складуть 108,7 млн грн.
Варто нагадати, що у липні 2024 року перший тендер на відбудову Охматдиту закінчився скандалом. Його скасували, бо переможцем стала компанія з однієї із найдорожчих пропозицій. Але ця минулорічна найдорожча пропозиція була на суму 307 млн грн, що значно дешевше цифр 2025 року.
В Охматдиті пообіцяли, що весь мільярд, зібраний на ремонт, піде у справу
Як писав Інформатор, наприкінці квітня у лікарні та МОЗ запевнили, що всі гроші, зібрані на відбудову НДСЛ “Охматдит”, а це понад мільярд гривень, будуть використані за призначенням. З цих коштів вже були оплачені роботи з оцінки руйнувань, розробки проєктної документації та проведення захисних робіт. Кожен етап відбудови контролює Рада з відновлення Охматдиту. До речи, використані або укладені в контракти кошти для відбудови дитячої лікарні загалом вже досягли 36,2 млн грн, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Едем Адамов.
Нагадаємо, лікарня Охматдит зазнала ракетного удару РФ 8 липня 2024 року. Постраждав не лише новий корпус, а ще чотири об’єкти: хірургічне, токсикологічне, адміністративне відділення і трансформаторна підстанція. Ситуація щодо цих об’єктів наступна: тендер на консервацію адміністративного відділення оголосять у травні. Як пообіцяли в МОЗ, корпус, у якому розташоване токсикологічне відділення, у травні вже почнуть ремонтувати – цей будівлі також потрібна консервація.
Для хірургічного корпусу спочатку потрібно розробити проєктну документацію. Після цього проведуть тендер на відновлення або повне знесення й будівництво нового корпусу – тому, схоже, тут роботи не розпочнуться ще довго. А для трансформаторної підстанції Охматдиту партнери України вже надали нове обладнання, воно зберігається на території лікарні та чекає на монтаж. Однак будувати саму підстанцію доведеться з нуля, й тут із термінами ясності немає – підписано тільки контракт на розробку проєктно-кошторисної документації.