Україна переходить на 230 вольтів – у ДТЕК розповіли, чи є загроза для побутової техніки

В Україні з 1 липня 2025 року змінюється стандарт напруги замість 220 буде 230 вольтів. Це частина системних змін, споживачам не варто турбуватися за побутову техніку. Відповідне роз’яснення надали у ДТЕК 9 травня. 

За даними ДТЕК, в рамках нового стандарту напруги відтепер відхилення можливе на 10 %, від 207 вольтів до 253 вольтів. Тому це потрібно врахувати при налаштуванні реле напруги в оселях. 

“З 1 липня 2025 року в Україні змінюється стандарт напруги замість 220 буде 230 вольтів. Це частина системних змін. Уже понад три роки наша енергосистема працює синхронно з європейською. І перехід на 230 вольтів – це просто наступний крок. В рамках нового стандарту напруги відтепер відхилення можливе на 10 %, від 207 вольтів до 253 вольтів. Тому врахуйте це при налаштуванні реле напруги в оселях”, – заявили у ДТЕК. 

Чи варто хвилюватися за побутову техніку? 

Зовсім ні. Сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, де 230 вольтів норма вже багато років. Найважливіше не сама цифра, а стабільність напруги в мережі. 

“Над цим енергетики працюють щодня, попри всі виклики. Тож усе під контролем. Новий стандарт напруги це ще один крок до енергетичної євроінтеграції”, – вказали в ДТЕК. 

Зміна правил постачання електроенергії

Раніше ми писали, що в Україні з 1 липня 2025 року почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В. Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В). Також у ДТЕК вказували, що при виведенні з ладу техніки у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де можна отримати офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім’я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне звернення та надасть офіційну відповідь.

“До фактичного вступу в силу нових стандартів максимально допустимі відхилення параметрів напруги в мережі 10% від 220 в тобто 198 в – 242 в. Усі електроприлади, розраховані на 220 в, коректно працюють у діапазоні чинних стандартів. Якщо у вас вже вийшла з ладу техніка у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де ви отримаєте офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім’я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне ваше звернення та надасть офіційну відповідь. І якщо параметри напруги, за чинними стандартами, не відповідатимуть нормі для подачі заявки на якість електроенергії, ви можете скористатися каналами самообслуговування”, – казали у ДТЕК.

Джерело