Росія зосереджує системи протиповітряної оборони саме на Кримському напрямку, послаблюючи інші ділянки фронту. Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗС України полковник Дмитро Плетенчук. За його словами, концентрація ППО на тимчасово окупованому півострові перевищує аналогічні показники в багатьох регіонах самої Росії.
“Крим – це символічна та логістична цінність для Росії. Щільність ППО на острові – вище, ніж у багатьох регіонах самої РФ. Через санкції та брак мікроелектроніки у росіян обмежені можливості для поповнення втрат”, – зазначив Плетенчук в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
За його словами, від початку 2024 року ЗСУ вдалося знищити численні установки ППО, об’єкти Чорноморського флоту та іншу інфраструктуру. Попри це, з півострова досі здійснюються пуски дронів по Україні.
“Це мобільні установки, які можна переміщувати, але переважно вони використовують перевірені локації”, – додав він.
З початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році Кримський півострів регулярно стає ціллю атак дронів та ракет. У більшості випадків Міноборони РФ та окупаційні адміністрації уникають підтверджень уражень по об’єктах військового призначення, навіть якщо докази очевидні та підтверджені.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звертався до цивільних мешканців окупованого Криму із закликом потурбуватися про особисту безпеку у зв’язку з інтенсивністю українських ударів по базах російських військ. Він порадив тимчасово покинути райони поблизу таких об’єктів.
Відміна путінського параду в Криму і посилення оборони
На тлі таких подій окупаційна адміністрація Севастополя оголосила про скасування військового параду 9 травня. Причиною назвали міркування безпеки, хоча “святкові заходи” все ж провели у вигляді концертів.
У ніч проти 2 травня на півострові пролунали вибухи – зафіксовано нову хвилю атак БПЛА. Жителі повідомляли про звуки вибухів у різних містах, зокрема поблизу об’єктів, які ймовірно мають військове значення. Подібні інциденти вже траплялися: лише 25 квітня дрони атакували Євпаторію, Феодосію, Ялту, Бахчисарай та Саки. Російська сторона тоді традиційно повідомила про “успішне збиття” більшості дронів і заперечила будь-які руйнування чи займання.