Несподіваний розвиток отримала довга історія протистояння між мешканцями ЖК “Greenville Park” та забудовником. Наприкінці 2024 року він вирішив створити людям нестерпні умови для життя, аби повернути “до влади” колишню управляючу компанію, якої люди позбавилися через суд. А нині,ймовірно, вирішив діяти “локально”, але радикально – позбутися незручного голову ОСББ найпростішим під час війни шляхом відправлення на передову.
Стежили “засекречені” розвідники
Історія цієї війни почалася ще два роки тому, коли мешканці ЖК “Greenville Park” змінили правління ОСББ, відкликавши тих його членів, що були пов’язані із забудовником, і обравши нових. З того часу протистояння не зупинялося, а лише набувало все більш жорстких форм. Забудованик спочатку відключив водопостачання 311 квартирам, а потім закрив укриття, яким мешканці активно користувалися.
Але на комунальних важелях впливу справа не закінчилася. У ОСББ звинувачують забудовника в тому, що він продовжує тероризувати мешканців. Наразі, кажуть, “взявся” за голову ОСББ Олександра Хакімова. Тим більше, що з’явився новий привід: нещодавно забудовник незаконно приватизував у будинку декілька допоміжних приміщень, а співвласники на минулому тижні оскаржили це у Антирейдерському офісі. За словами Олександра, схоже, що ударом у відповідь і стали його “пригоди” з поліцією, ТЦК та ВЛК 12 травня.
Ввечері голова ОССБ повертався додому з банку, коли на перетині вулиць Дмитрівської та Глібова помітив, що за ним стежить худорлявий чоловік у чорному одязі. А вже на Січових стрільців з’явився ще один чоловік, і вже вдвох вони зупинили Олександра з вимогою перевірки документів. На зустрічну пропозицію представитися та надати свої документи чоловіки відповіли, що є “засекреченими” представниками військової контррозвідки, мовляв, як тут документи.
“Секунд через 40 з’явилася ще й патрульна поліція, мене оточили і попередили: або надаєш документи та сідаєш в авто, або одягнемо наручники. У мене відібрали телефон, силоміць заштовхали в автівку і почали катати по Києву. У процесі розмови я з’ясував, що всі вони є працівниками Подільського райвідділу поліції, хоча я перебував у Шевченківському районі. А якщо подивитися на мапі, це мінімум кілька кілометрів до Подільського району, і не зрозуміло, що тут робить Подільський райвідділ. Ще згодом виявилося, що ті, хто вели спостереження, є працівниками карного розшуку, ще двоє – просто патрульні”, – розповів Інформатору Олександр.
“І ТЦК, і ВЛК поводилися максимально коректно”
“Подорож” почалася з Подільського ВЛК на Мостицькій, до відвідування якої Олександр був цілком готовий. Чоловік має гіпертрофічну кардіоміопатію – вроджене захворювання серця, з яким виключають з військового обліку, адже такі пацієнти не є придатними до військової служби. Документи, які це підтверджують, у чоловіка були з собою, зокрема, підтверджений діагноз від кардіологічного інституту Стражеска та Інституту Амосова.
“Мене приємно здивувало, що представники і ТЦК, і ВЛК поводили себе максимально коректно. Голова ВЛК подивилася на документи, сказала, що їй і без пояснень зрозуміло, що тут має бути виключення з обліку. Вона сфотографувала мій висновок, переслала керівництву, і вони відмовили працівникам поліції у вимозі визнати, що документи сфальсифіковані. Тобто, і ТЦК, і ВЛК мене відпустили, але поліція – ні”, – згадує голова ОСББ.
Тоді Олександра повезли на Лівий берег, до міської лікарні №1, аби все ж таки спростувати висновки двох кардіологічних інститутів. Там без дозволу та згоди зробили УЗД, але знову сталася невдача – дослідження підтвердило діагноз, і лікарі зазначили, що спростувати його не взмозі. Відтак, поїхали до Подільського райвідділу поліції, де вилучили всю медичну документацію, склали акт щодо підробки підписів на висновках інституту Стражеска та Інституту Амосова. І повідомили, що для доказів того, що Олександр їх підробив, буде проведена графологічна експертиза. Лише о другій ночі голову “бунтівного” очільника ОСББ відвезли додому – спроба спростувати його діагноз затяглася на сім годин.
“Хочу відмітити, що у Подільському ТЦК, куди мене привезли наостанок, працівники поводилися дуже коректно та ввічливо. А 13 травня я проходив там ВЛК, і вони мені також сказали, що всі дані щодо діагнозу є в HELSI в електронному вигляді, і про жодні підробки підписів чи печаток не може бути й мови. На ВЛК мені підтвердили, що це буде непридатність, наразі мене направили на лікування, але всі між собою говорять, що комусь я дуже сильно перейшов дорогу, бо нікого поліція так не возить, як мене вчора”, – розповів Олександр.
Щодо замовника цієї “спецоперації”, звісно, офіційних доказів у причетності забудовника у голови ОСББ немає. Але цікаво, що, як стверджує очільник об’єднання, неофіційно самі поліціянти казали: мовляв, “ви ж зрозумійте і нас – керівництво надало приказ, маємо виконувати, ймовірно, комусь ви так насолили”. І кому б ще це було цікаво, крім забудовника, який всіма силами вже стільки часу намагається обезголовити ОСББ, невідомо. До того ж, між скаргою до Антирейдерського офісу з вимогою скасувати незаконну приватизацію приміщень у будинку та подорожжю в компанії поліції минуло менше тижня.
Передісторія конфлікту мешканців елітної багатоповерхівки із забудовником
Нагадаємо, Інформатор розповідав детективну історію про ЖК “Greenville Park” на вул. Миколи Пимоненка у Шевченківському районі наприкінці 2024 року. Мешканці 24-поверхового будинку опинилися у стані війни з власним забудовником. Він вирішив створити людям нестерпні умови для життя, аби повернути “до влади” колишню управляючу компанію, якої люди позбавилися через суд. Для цього спочатку відключив водопостачання 311 квартирам, а потім закрив укриття, яким мешканці активно користувалися.
Також ми розповідали, що у першій декаді червня на ринку нерухомості Києва стався тривожний прецедент. Столичний Господарський суд прийняв рішення, яким повернув дві земельні ділянки у власність київської громади. Їх, як довела прокуратура столиці, незаконно передали під забудову – а на цій землі вже звели коробки одного з ЖК. За рішенням суду, будівлі мають знести. Хто та як демонтуватиме споруди, а також що робити інвесторам, які вклалися у будівництво, дізнався Інформатор.