Атаки на Україну у жовтні: росіяни випустили по Україні рекордну кількість шахедів

Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що за жовтень 2024 року країна-агресор запустила по території України 2023 ударних БПлА типу “Shahed” та безпілотників невстановленого типу. Більш ніж половину з них, 1185 дронів, було знищено або подавлено силами Протиповітряної оборони, а 738 російських БПлА було локаційно втрачено. Також Генштаб проінформував, що 29 безпілотників, які були запущені протягом жовтня, вийшли з підконтрольного повітряного простору України. 

За інформацією Генштабу, за 2024 рік Росія запустила загалом 6987 ударних БПлА. Переважна більшість дронів була направлена проти критичної та цивільної інфраструктури України. 

Інфографіка: Генеральний штаб

 У Генштабі наголошують, що завдяки професіоналізму та майстерності військовослужбовців Збройних Сил України вдалось врятувати тисячі життів українців, а зенітні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи продовжують цілодобово захищати українське небо.

“Завдяки професіоналізму та майстерності військовослужбовців Сил оборони від російського повітряного терору вдалося врятувати тисячі життів наших людей, уберегти від руйнувань сотні домівок українських громадян та важливих об’єктів держави”, – резюмували у Генштабі.

Нові характеристики Шахедів

Нещодавно експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз виявили, що під час останніх повітряних атак окупанти застосували модифіковані безпілотники “Shahed-136” з термобаричною бойовою частиною. Про це повідомляв Інформатор. Нова бойова частина створює аерозольну хмару з вибухової речовини. На думку одного з експертів, це дуже небезпечна річ через високий надлишковий тиск і високу температуру горіння цієї суміші. Зазначається, що такі засоби ефективні проти відкритих цілей, однак дуже небезпечні у замкнутих просторах.

Також в Інституті з вивчення війни повідомили, що росіяни модернізували технічні характеристики Shahed-136. Тепер безпілотники літають швидше та на більшій висоті. Раніше вони були дуже повільними, важко маневреними й могли літати виключно на малих висотах. Однак згодом окупанти модернізували компоненти дронів, щоб вони могли літати швидше і вище.

Джерело