Понад 162,7 млн грн через 97,5 тис. грошових переказів загалом отримали більше 3 тисяч осіб за три тижні березня. Лише 212 із них зареєстровані як ФОП. Такі результати аналізу інформації з Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій. Про це повідомляє Державна податкова служба.
Територіальні органи ДПС надіслали близько 3 тисяч запитів платникам податків з метою зʼясування походження коштів. Основна мета цих запрошень – розʼяснювальна, повідомляє Податкова.
“Офіційно заявляємо, що податківці не викликали листами осіб, які здійснили лише 2 перекази по 100 гривень, як про це поширюється в мережі. До прикладу, одне із запрошень, які викладені в публічний доступ, стосується особи, яка за 20 днів отримала 17 платежів на загальну суму понад 40 тисяч гривень. Серед тих, хто отримав листи, найбільша сума грошових переказів, яка перерахована одній фізичній особі, – 413 тисяч гривень за 40 грошових переказів. Найменша кількість транзакцій, проведених на користь однієї фізичної особи, – 5”, – йдеться в повідомленні ГНС.
Загалом перераховано:
- менше 1 тис. грн – лише 6 особам;
- від 1 до 10 тис. грн – 702 особам;
- від 10 до 50 тис. грн – 1 515 особам;
- від 50 до 100 тис. грн – 640 особам;
- понад 100 тис. грн – 475 особам.
“ДПС нагадує, що господарська діяльність здійснюється лише за умови державної реєстрації та оподаткування одержаних доходів. Щодо осіб, які здійснювали по суті приховану систематичну підприємницьку діяльність будуть складені адмінпротоколи за порушення закону. Наразі також триває опрацювання інформації з Системи обліку даних РРО за квітень, тож така розʼяснювальна робота буде постійною”, – пише Податкова.
Гетманцев і члени податкового комітету розкритикували ініціативу ДПС
Очільник податкового комітету ВР Данило Гетманцев, який раніше послідовно повторював, що податки мають сплачувати всі, несподівано звернувся до податківців, навіть не до керівництва, до простих інспекторів.
“Звідки ця здатність будь-яку нормальну ідею виконанням викривити до навпаки, дискредитувавши систему. Це якийсь вірус? Чи настільки вам байдуже на те, що ви робите і як це сприймається? Невже вас настільки не хвилює результат? Безперечно, підприємницька діяльність без реєстрації та сплати податків – зло, яке потрібно викорінити. Таке доручення, переконаний, ви й отримуєте. Але замість того аби виявити дійсно незареєстрований бізнес і розібратися з ним, ви суцільним порядком розсилаєте листи щастя всім без виключення? За 200 грн? Серйозно? Ви порахували, скільки державі коштує таке ваше адміністрування? Ви уявили, як ви цим дискредитуєте і себе, і державу??? З такими податківцями, ворогів не треба”, – написав Данило Гетманцев.
Заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк підтримав шефа. Він дивується, яку системну підприємницьку діяльність веде людина яка за три тижня наторгувала на суму менше ніж 250$ загального обсягу.
“Це скільки вона теоретично заробила, 1-1,5 тис грн? Ви на зарплату інспектора та папір більше витратите, ніж податків з цього отримаєте”, – написав Ярослав Железняк.
Продавці на OLX, Prom, Rozetka заплатять податки: Кабмін схвалив законопроєкт
Кабінет Міністрів на засіданні 29 квітня схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи”.
Нагадаємо, що наприкінці 2024 року голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що І кварталі 2025 в промислову експлуатацію запуститься нова аналітична система СОД РРО для виявлення ризикових операцій при здійсненні готівкових розрахунків.
Як раніше повідомляв Інформатор, у листопаді 2024 року українська податкова отримала дані як про фізосіб із закордонними активами, так і про представників бізнесу. Україна засекретила фінансову інформацію, отриману нашою Державною податковою службою (ДПС) від своїх іноземних колег у рамках обміну фінансовою інформацією за CRS. Відомо, що підрозділи ДПС уже взялися за опрацювання масиву відомостей: українці отримують запити від податкової на підставі цих відомостей. Правознавці готуються до зростання кількості судових спорів із податковими органами через CRS.
CRS передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією про визначені види фінансових рахунків між державами, які приєднались до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки. Податкові органи щорічно отримують масив даних щодо тих іноземних рахунків, які належать їх податковим резидентам, або які належать організаціям, що перебувають під контролем таких резидентів. У відповідь юрисдикції надають аналогічну інформацію податковим органам держав-партнерів щодо рахунків їх податкових резидентів. Збір інформації про рахунки, що підлягає обміну, здійснюють фінансові установи, які подають звіти податковим органам юрисдикцій, де вони здійснюють діяльність.