Екстракт з бузку та Київський торт, як пиво: чим пригощають бари й ресторани на день міста

Київські ресторани й бари розробили спеціальні страви для відвідувачів на честь Дня Києва. Це коктейлі, що присвячені тисячолітнім церквам міста; нове прочитання котлети по-київськи, з рисом басматі й шафраном; і навіть стаут – міцне пиво з безкомпромісним смаком київського торту. Гастрономічні знахідки столичних кулінарів можна спробувати вже сьогодні: Інформатор дає “наводку” на заклади, що пропонують киянам відсвяткувати день народження улюбленого міста.

Індійська котлета по-київськи

Відомий київський заклад індійської кухні, Himalaya Restaurant, запропонував відвідувачам новинку – котлету по-київськи з власним її прочитанням. Страва вже присутня в меню ресторану, і відмічена позначкою “новинка”. Сама котлета – класична, а от до неї шеф-кухар придумав цікавий національний гарнір.

“Ніжне куряче філе, хрустка скоринка, всередині легендарний батер соус. Подаємо з Пілоу Рисом (рис басматі, куркума, шафран, кумін, кінза), соусом грін чатні (йогурт, кінза, м’ята, спеції), кінзою і томатами”, – зазначено у меню.

Котлета по-київськи від індійського ресторану дивує незвичним прочитанням гарніру

Коштує страва 395 грн, і це середня ціна для закладу (салат з авокадо і креветок тут коштує 375 грн за порцію, а самоси – традиційні індійські пиріжки з картоплею й зеленим горохом – обійдуться у 185 грн). Такі не вельми демократичні ціни зумовлені розташуванням закладу – у самому середмісті Києва.

Локація: вул. Велика Васильківська, 80
Ціна: 395 грн.

Коктейлі “Дзвін” і “Золотий купол”

Своєю чергою, відомий столичний бар HRAM, що розташований на вул. Шота Руставелі у центрі, повідомив, що розробив низку коктейлів на честь Дня Києва. Всього їх п’ять: “The Bell” (“Дзвін”), “Golden Dome” (“Золотий купол”), “Zvirynets” (“Звіринець”), “Organ” (“Орган”) та “First Church” (“Перша церква”). Усі назви присвячені різним київським церквам та монастирям – Києво-Печерській лаврі, Михайлівському Золотоверхому, Миколаївському костелу, Архангело-Михайлівському Звіринецькому монастирю та Десятинній, або церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

“Це не просто новий коктейльний дроп до дня Києва від HRAM. Це безмежна повага до історії нашого міста, й кожного величного храму, що робить його неповторним”, – розповіли на сторінці бару в Instagram.

Бар HRAM зробив подачу максимально пафосною - в кубках і склянках мовби проглядають шляхетні форми куполів
Бар HRAM зробив подачу максимально пафосною – в кубках і склянках мовби проглядають шляхетні форми куполів

Прикметно, що бармени обійшли увагою ще один храм – головну синагогу Києва ім. Бродського, просто навпроти якої розташований заклад. Напевно, маркетологи закладу просто не знайшли назви, якою можна було б обіграти участь ритуальної споруди ортодоксальної єврейської спільноти Києва у “хіт-параді” назв. Адже саме місто, і особливо нижня, Подільська, його частина з давніх-давен були місцем, де дозволяли селитися єврейському населенню – відтак, вони цілком можуть претендувати на представлення й у святковій “барній карті” столиці.

Локація: вул. Шота Руставелі, 11
Ціна: коктейль 150ml – 350 грн.

Бузок Гришка і пломбір “Хрещатик”

Тим же шляхом пішов і ще один київський бар, LoggerHead Bar. Його бармени також розробили п’ять коктейлів, присвячених дню народження міста: це “Пломбір “Хрещатик” (“з нотками ностальгії та спогадів з дитинства”), “Зелені пагорби”, “Червона брама” (у складі – еклектика: полуниці, томати й сироп орхідеї), “Kyiv Cake” з какао й фундуком та “Бузок Гришка” – зрозуміло, що йдеться про київський ботсад, а у складі дійсно буде бузок – у виді “гідролату” (отримують з рослини шляхом парової дистиляції).

Ось так виглядає авторський задум - сет коктейлів для Києва й киян від LoggerHead
Ось так виглядає авторський задум – сет коктейлів для Києва й киян від LoggerHead

Усі коктейлі з “київської” барної карти подаватимуть з 20 до 31 травня, а от ціна буде “кусючою” – спробувати пагорб, браму чи бузок можна майже за 10 доларів. Це, власне, також зумовлено кількома факторами – бар LoggerHead є одним з модних і “тусовочних” місць Києва, ще й розташований просто у середмісті.

Локація: бульвар Тараса Шевченка, 1
Ціна: 395 грн.

Київський торт – тепер у формі пива

Зрештою, цікавою алкогольною знахідкою вирішила потішити відвідувачів і броварня крафтового пива зі сміливою назвою “Varvar”. Від авторів “ягідного Наполеона” й англійського IPA (це сорт пива) “Руський воєнний корабель, йди на***” – новенький смак “City Cake 2025”. Це міцний (11,0%) стаут з насиченим шоколадно-ванільним смаком із післясмаком горіхів. Його автори прямо кажуть – розробили смак на День Києва цьогоріч.

Ось такий стаут у банці з веселеньким малюнком створили
Ось такий стаут у банці з веселеньким малюнком створили “Варвари” до Дня Києва

“Який день народження без торта? Ніякий, скажемо відверто, і це торт на честь дня народження Києва і Varvar Bar. Цей торт мусить бути солодким, горіховим, ванільним, з дрібкою солі для балансу й перфектним завершенням святкової трапези. Саме такий ми і приготували – від пивоварні іменинникам, вже четвертий рік поспіль”, – розповіли на сайті броварні.

Локація: магазин по вул. Старосільська, 1Е, або замовлення на сайті з доставкою
Ціна: 162 грн за пляшку.

Як ресторан ChaCha намагався вкрасти тротуар біля самої Бесарабки у Києві

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що ресторан ChaCha, який зайняв місце колишнього магазину “Рошен” на Хрещатику, намагався прибудувати літній майданчик до закладу з боку Бесарабського ринку. Тротуар поряд із закладом розібраний, а прохід по ньому – перекритий картатою будівельною стрічкою: це створює максимальну незручність для пішоходів, що намагаються оминути заклад у “час пік”.

Також ми розповідали, що на вулиці Златоустівській у Києві з’явився новий простір — ресторан “Далі”, де музика та гастрономія “живуть в ідеальній гармонії” (принаймні, за твердженням рекламників закладу). З “фішок” – власна вінілова бібліотека: вдень музику можна слухати в навушниках, а ввечері – насолоджуватись живим звучанням платівок.



Джерело