Job-Turbo провалилась, а німецька бюрократія “розбестила” українських біженців – Bild

Журналіст видання Bild розкритикував результати урядової програми “турбо-працевлаштування” для українців в Німеччині. За його словами, німецька бюрократія “розбестила” українців. Він вважає, що програма з працевлаштування біженців не принесла очікуваних результатів і повністю провалилась.

Журналіст Маріус Кірмайер навів у приклад звіт федерального контрольно-ревізійного управління Німеччини. За його даними, центри зайнятості країни минулого року не змогли влаштувати на роботу жодного українського біженця. Тоді як у 2024 році результат склав всього 1% від кількості переселенців, які пройшли державний курс з інтеграції. Він вважає, що німецька бюрократія навчила українців ідеї, що “тут не треба багато працювати, щоб добре жити”.

“Вже рік як “світлофорний” уряд оголосив про “турбо-працевлаштування” для українських біженців… Тепер вищі державні аудити повідомляють: турбо-працевлаштування провалилося! Доказ: у 2023 році центри зайнятості не змогли працевлаштувати жодного біженця, який пройшов інтеграційний курс. У 2024 році їх лише 1%. Це скандально, але не дивно.”, – коментує журналіст.

Окрім державної програми, він розкритикував разом з тим і українців, порівнявши наших співгромадян з “хворими”. За його словами, кожного, “хто називає себе хворим” все одно особливо не перевіряють під час перетину кордонів.  

“Повернутися на батьківщину на кілька тижнів – не проблема: все одно ніхто не перевіряє паспорт на штампи про виїзд та в’їзд. А поїсти найкраще у благодійників”, – зазначив він.

В кінці журналіст закликав переглянути рішення і підходи бюрократичної машини Німеччини. Він вважає, що кожен, хто потребує допомоги – має її отримати. Проте наголошує припинити підтримувати тих, хто використовує соціальну допомогу виключно у власних цілях, не даючи нічого країні.

Варто нагадати, що Job-Turbo (воно ж “турбо-працевлаштування”) – це спеціальна програма працевлаштування в Німеччині, запущена для полегшення інтеграції українських біженців на німецький ринок праці. Її було започатковано урядом Німеччини як відповідь на збільшення кількості українців, які прибули в країну через війну. Її мета швидко надати робочі місця українцям і внаслідок цього знизити витрати на соціальну допомогу. 

За даними Bild, соціальні виплати в Німеччині отримують майже 720 тис. українців. З них приблизно півмільйона перебувають у працездатному віці. Щомісячні соцвиплати від уряду становлять близько 540 млн євро. 

Українські біженці в Європі

На відміну від критики більдівського журналіста, нещодавно в Огляді світової економіки МВФ повідомили, що українським біженцям вдалось інтегруватись у ринок праці ЄС. За їх даними, рівень зайнятості українців за кордоном сягає майже 50%. Вони наголошують, що зазвичай такий рівень досягається лише через п’ять або більше років після прибуття.

Водночас з цим, міністр закордонних справ Польщі закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца перестати виплачувати до 1200 євро (майже 53,3 тис. гривень) фінансової допомоги українським біженцям. Натомість він наголосив, що цю соціальну допомогу краще надавати Україні напряму. 

 

Джерело