Міноборони США оголосило про пакет допомоги Україні на $425 млн. Цей пакет анонсував голова Пентагону Ллойд Остін під час візиту до Києва наприкінці жовтня. 1 листопада стало відомо, що Україна отримає, зокрема, боєприпаси, ракети для ППО та бронетранспортери Stryker.
У черговий пакет допомоги увійшли ракети для ППО, снаряди для артилерії, бронетехніка і протитанкова зброя. Зокрема:
- боєприпаси для NASAMS та HIMARS,
- ракети Stinger,
- обладнання та боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS),
- боєприпаси класу «повітря — земля»,
- 155-мм та 105-мм артснаряди,
- ракети трубчастого пуску з оптичним відстеженням та проводовим наведенням (TOW),
- протитанкові комплекси Javelin та AT-4,
- бронетранспортери Stryker,
- стрілецька зброя та боєприпаси,
- медобладнання,
- обладнання та боєприпаси для підривних робіт,
- запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспортування.
Попередній пакет військової допомоги від США Україна отримала 16 жовтня. Про це у той же день повідомив особисто президент США Джо Байден. До того пакета військової допомоги на 425 млн доларів увійшли зокрема засоби ППО та боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів та артилерії. Ще Україна отримала протитанкову зброю та ракети різних видів.
За даними Пентагону на 15 жовтня, США за час роботи адміністрації Байдена виділили понад $59,8 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки, у тому числі $59,1 млрд – з початку повномасштабної війни у лютому 2022 року.
Раніше Інформатора із посиланням на Bloomberg повідомляв, що допомога Україні з Америки може зменшитися після виборів президента США, які пройдуть на початку листопада. Цей сценарій реалізується навіть у випадку перемоги Гарріс. Війна в Україні триває вже майже 1000 днів. За цей час саме США залишалися головним донором. Проте американські запаси озброєння скорочуються. Тож, за даними Bloomberg, незалежно від того, хто переможе – Трамп чи Гарріс – Україну напевно схилятимуть до мирних переговорів.