Якщо це не врятує ваш шлюб, тоді вже ніщо – екстрені методи

Адвокати з розлучень і шлюбні консультанти, як правило, погоджуються в одному – стосунки вимагають праці, особливо якщо ви в них тривалий час. З часом кількість шлюбів, які закінчуються розлученням до 25-ї, так званої срібної річниці весілля, зазвичай зростає. А серед пар, які одружилися 25 років тому, 41% розлучиться до того, як досягне цієї важливої ​​віхи.

Але психологи переконані, що розлучення можна уникнути. Для цього вони пропонують парам низку запитань, на які ті мають собі чесно відповісти. І бажано б, поділитися цими відповідями із власними партнерами. 

Чи обидва в парі роблять достатньо, щоб зберегти іскру

Більшість експертів зі стосунків погодяться, що люди часто самі створюють протиріччя. Ми прагнемо безпеки, відданості, постійності, але нас також спокушають азарт, пригоди та спонтанні прагнення. У довгостроковому партнерстві завдання полягає в тому, щоб зберегти активним більш захоплюючий бік речей. Бо попри надійність та близкість, важливо зберегти ту саму іскру, що й  на початку відношень, чого в багатьох не виходить.

З часом ми звикаємо, до побуту, одне до одного тощо. Але варто звертати увагу на повсякденні дрібниці, які впливають на те, почуваємося ми коханими чи зневаженими. Можливо, це дотик до плеча, підбадьорливий погляд чи несподіваний поцілунок/приємний подарунок/побачення і так далі. Регулярне підкріплення турботливих зобов’язань між парою дасть їм більше шансів на довголіття, переконують психологи. 

Терапевтка для пар Джоан Стронг додає, що це не означає, що ви повинні бути пліч-о-пліч кожну хвилину чи кожного дня. Успішні стосунки часто мають як спільні, так і окремі миті, і це цілком нормально. Якщо при цьому ви завжди враховуєте інтереси вашого партнера та дбаєте про них – ви на вірному шляху.

Як часто партнери сперечаються 

Коли ви часто сваритеся, це часто означає, що це щось більше, ніж ви думаєте. Це може означати, що людина вас дратує, і варто розібратися – чому. Якщо ви назагал розчаровані в партнері, то річ не у тім, що він чи вона забули щось купити тощо. 

Коли пари накопичують негативні почуття, це заважає їм спілкуватися один з одним і бути командою. Тоді, якщо справжня проблема не вирішується, це створює мовчазний довготриваючий конфлікт, який час від часу виринає назовні.

Спроба виявити глибше занепокоєння може привернути партнерів до суті того, що насправді відбувається, і допомогти їм прогресувати та об’єднатися. Якщо ж хтось не хоче чесно спілкуватися, він може втратити свої стосунки, кажуть психологи. Таким людям вони радять подумати, що важливіше – мати рацію чи мати партнера. 

Чи є у пари сексуальне життя і наскільки воно гаряче 

Якщо ви після років стосунків не займаєтесь сексом, щойно переступаєте поріг дому, лишаючись наодинці, це нормально, кажуть сексологи. Вони додають, що завжди бувають моменти, коли хтось із партнерів не хоче сексу – через стан здоров’я, менопаузу, проблеми на роботі, проблеми з дітьми тощо. Можна з упевненістю сказати, що більшість пар переживатимуть періоди, коли інтимна близькість відсутня.

Ось що радять експерти: добре говорити про будь-які труднощі. Тоді ви зможете розуміти ваші різні погляди та вирішити, що ви обоє хочете зробити з цього приводу. Мовчання або навіть обурення щодо відсутності інтимних стосунків лише погіршить ситуацію – щоб пари хотіли займатися коханням, вони повинні спочатку відчути, що вони пов’язані. Згадайте, яким секс був на початку, і головне – чому (ніжність, бажання зробити приємність іншому). Це може допомогти повернутись в ту точку і бути ближче одне до одного. 

Авторка бестселерів і психотерапевтка Естер Перел пише у своїй книзі “Спарювання в неволі” про “розвиток гри”. Вона заохочує пари спробувати різні способи внести еротику та грайливість у свої заняття коханням. Еротика – це культивування збудження, переконана авторка.

Чи спілкується пара чесно, й чи цікавляться партнери одне одним 

Пари можуть отримати дуже багато, слухаючи одне одного. Коли пара тісно пов’язана, вони можуть розуміти один одного через мову тіла або поведінку наодинці. Часто тривалі стосунки зазнають труднощів, тому що люди розучилися вести змістовні розмови й, головне, весело проводити час разом. Пара, яка може розсмішити одне одного, дуже добре справляється з нудьгою.

Запитайте себе, як ми хочемо весело проводити час?

Чи розважаються партнери разом 

Коли ви ділите дихання з однією людиною протягом дня і ночі, ви можете забути, чому ви любите один одного, і що вам подобається робити разом. Потрібні справжні зусилля, щоб стимулювати життя поза буденністю. Це називається знайомство одне з одним, і ми всі знаємо, що це породжує потяг.

Терапевтка для пар Джоан Стронг каже, що може бути інший спосіб поглянути на це. Можливо, ви б хотіли подорожувати, зайнятися чимось іншим, дізнатися щось нове? Можливо, ви захочете зробити це вдвох, можливо, ви захочете зробити щось самостійно. Це добре, різниця – це нормально, але важливо обговорити ваші думки та переконатися, що результат вас обох влаштовує.

Чи перепрошують партнери одне в одного за помилки 

Ви не можете бути у стосунках десятиліттями без потреби перепрошувати. Визнайте, що ви зробили неправильно, візьміть відповідальність за це, спробуйте пояснити, чому ви це зробили (без звинувачень) і продемонструйте щире розкаяння. Інша людина має відчувати, що її розуміють і цінують, що вам дійсно цікаві її/його почуття.

Це може здатися вам важким, але у стосунки варто інвестувати! Якщо ви вступаєте в боротьбу за владу, хто правий, а хто ні, зв’язок розривається, і ви обидва втрачаєте взаємну підтримку та єдність. Є відчуття, що ви не разом, і це може призвести до відчуття самотності й зрештою до розриву.

Джерело