У Києві завершився 53-й міжнародний кінофестиваль “Молодість”. Його жюрі оголосило переможців: ґран-прі отримала стрічка “Медовий місяць” режисерки Жанни Озірної (Україна, 2024). Стрічка отримала нагороду – статуетку “Скіфський олень” та приз в розмірі 5 тисяч доларів.
Про це повідомляє “Детектор медіа”. Цікаво, що про “Медовий місяць” режисер Мохаммад Расулоф, цьогорічний голова жюрі, висловився, як про “пронизливу й чутливу” історію кохання, що “звучить на фоні моторошних вибухів”. Також це політичне питання – режисер-іранець відзначив саме “військовий” фільм. Це вимагало пояснення ставлення до війни в Україні, у тому числі, від аполітичного, на перший погляд, режисера.
“Звісно, ночами я чув звуки, і згодом зрозумів, що це іранські дрони. Це, безумовно, прикрий факт. Але я хочу, щоб ви знали: іранський народ не підтримує свою ісламську владу, і ми повинні розрізняти тих, хто виступає проти цього режиму. Народ Ірану не підтримує дії цієї диктаторської машини”, – зазначив у промові Расулоф.
Найкращим фільмом Міжнародного конкурсу стала стрічка “Все, що ми уявляємо як світло” режисерки Паяль Кападії (Франція, Індія, Нідерланди, Люксембург, 2024). Окрім статуетки, автори фільму оримали приз у 2 тисячі доларів. Також на Міжнародному конкурсі спеціально відзначили фільм “Новий рік, що так і не настав” режисера Богдана Мурешану (Румунія, Сербія, 2024).
“Ми були глибоко зворушені фільмом про тоталітарну систему і те, як вона намагається ламати та дегуманізувати людей. У непослуху та опорі героїв цієї стрічки є багато надії і саме тому ми б хотіли нагородити Спеціальною відзнакою стрічку “Новий рік, що так і не настав” Богдана Мурешану”, – зазначили у своєму обґрунтуванні члени журі.
Найкращим короткометражним фільмом Міжнародного конкурсу, а також володарем “Скіфського оленя” та премії 2,000 доларів від фестивалю “Молодість” стала стрічка “Ми хочемо тут жити” режисерки Александріни Туркан (Ураїна, 2023). А приз глядацьких симпатій отримав фільм “Мовчання устриць” режисера Маркоса Піментеля з Бразилії.
Головна нагорода в конкурсі документальних фільмів дісталася фільму “Квіти України” режисерки Аделіни Борець (Польща, Україна). Спеціальні відзнаки отримали документальні фільми “Проти вітру” режисерка Ваня Тернер (Греція) та “Що тобі вчора снилось, Параджанов?”, режисер Фараз Фешаракі (Німеччина). А от головну нагороду у конкурсі Teen Screen здобув фільм “Переможці” режисерки Золеен Юсеф (Німеччина).
Спеціальні відзнаки отримали фільми “Маленька Джо і старий”, режисер Патріс Сове (Канада) та “Джіна”, режисерка Ульріке Кофлер (Австрія). Переможці отримали статуетки “Скіфський олень” та грошові винагороди. А от нагороду Національної Спілки кінокритиків України в національному конкурсі КМКФ “Молодість” отримала стрічка “Додаткові сцени” режисерів Романа Хімеї та Яреми Малащука.
У Києві вийшов у прокат фільм “БожеВільні” та пройде вечір творчості Кіри Муратової
Нагадаємо, днями Інформатор анонсував вечір з нагоди 90-річчя народної артистки України, кінорежисерки Кіри Муратової, що пройде 5 листопада 2024 року в столичному Будинку кіно. Його головною подією стане прем’єрний показ фільму “Кіра Муратова. Не хочу, що про мене розповідали інші”, знятого режисером Дмитром Томашпольським на Одеській кіностудії у 2024 році. Саме тут Муратова у 1967 році зняла свою першу стрічку “Короткі зустрічі”.
Також ми писали про те, що у четвер, 31 жовтня 2024 року, в кінотеатрах Києва вийшла у прокат довгоочікувана драма “БожеВільні”, світова прем’єра якої відбулася ще рік тому на Міжнародному Варшавському кінофестивалі. Влітку цього року стрічку показали на Одеському міжнародному кінофестивалі. І, нарешті, повнометражний режисерський дебют Дениса Тарасова побачить широке коло глядачів.