Вибори в Молдові: Санду з невеликою перевагою обходить проросійського кандидата

Попри усі спроби російського режиму втрутитися у вибори в Молдові та зірвати голосування чинний проєвропейський президент країни Мая Санду, схоже, виграє. Вона з невеликою перевагою обходить колишнього прокурора Александра Стояногло, якого вважають кремлівською креатурою. Зараз вже підраховані голоси з 97,7% дільниць у Молдові та за кордоном.

Про це з посиланням на Центральну виборчу комісію країни повідомляє молдовське видання NewsMaker. Зазначається, що зараз Санду має понад 54% голосів виборців, Стояногло – трохи більш як 45%.

При цьому цього року президентські вибори в Молдові продемонстрували рекордну явку як всередині країни, так і за кордоном. За даними ЦВК, в країні віддали голоси 1,522 млн громадян, тобто понад 50%. Висока явка спостерігалася у тимчасово окупованому росіянами Придністров’ї – там кремлівські куратори гнали людей голосувати за Стояногло.

Щодо закордонних дільниць, там діаспора теж продемонструвала рекордну явку. Попри усі схеми росіян з підвозом літаками проросійських громадян Молдови, які мешкають у РФ, до дільниць в інших країнах, з понад 320 тисяч голосів Санду отримує 80%. Загальна кількість громадян Молдови, яка могла голосувати на виборах за кордоном, перевищує 1,7 млн осіб.

Вибори в Молдові: Санду з невеликою перевагою обходить проросійського кандидата 1

Вибори президента у Молдові

Вибори у Молдові вже назвали історичними, бо окрім президента громадяни країни також голосують за вступ до Євросоюзу. У виборах лідера країни брали участь 11 кандидатів, серед яких чинна президентка Молдови Мая Санду. Саме вона є фавориткою перегонів і прагне переобрання на другий термін.

За кілька місяців до виборів, США, Британія і Канада звинуватили Росію у спробі втручання в президентські вибори в Молдові з метою усунення проєвропейського уряду Маї Санду. Демократичні столиці стверджують, що Кремль проводить спецоперацію, заручившись підтримкою місцевих колаборантів. Метою є обрання проросійського кандидата, а якщо ні, то принаймні дестабілізація країни в масовому громадянському протистоянні.

Джерело