У Сполучених Штатах активно обговорюють законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії. Проте розглядати його почнуть не раніше 21 липня. В даний момент Білий дім співпрацює з авторами законопроекту з метою надати Дональду Трампу більшу свободу у використанні закону після його затвердження парламентом США.
Про це інформує Reuters, посилаючись на обізнані джерела. За словами одного зі співрозмовників агентства, текст законопроєкту ще потребує вдосконалення.
Відзначається, що в нинішньому варіанті цей закон не надає американському лідеру достатньої гнучкості в застосуванні санкцій без огляду на позицію Конгресу. Представник сенатора Ліндсі Грема, який є одним із авторів документа, повідомив, що розгляд законопроєкту очікується не раніше 21 липня, оскільки Конгрес має інші більш важливі справи.
Водночас союзники Сполучених Штатів з нетерпінням очікують понеділка, адже Трамп у цей день обіцяв зробити “вагоме оголошення” щодо Росії. Проте є сумніви в тому, чи дійсно глава Білого дому відмовився від плану налагодити стосунки з Кремлем і наскільки він готовий впроваджувати на практиці законопроєкт Грема.
Санкції США проти РФ
The New York Times зазначала, що голосування щодо двопартійного законопроєкту в США про санкції за купівлю російських енергоресурсів може відбутися вже до кінця липня. З цим згоден республіканець Джон Тун, лідер більшості у Сенаті США. Документ має 83 прихильники з обох політичних партій.
На даний момент Сенат США готовий ввести санкції проти Росії. Проте законодавці чекають на “зелене світло” від президента Дональда Трампа.
Конгрес США нарешті розгляне законопроєкт про санкції проти Росії. Це відбудеться в середу, 9 липня. Про це повідомив колишній спікер Палати представників Конгресу США Ньют Гінгріч.
Російський президент Володимир Путін не проявляє наміру серйозно вести переговори про мир з Україною. У відповідь Вашингтон повинен надіслати чіткий сигнал Кремлю. І цим сигналом можуть стати посилення американських санкцій. Таку думку висловив спікер Палати представників Майк Джонсон.
Йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Згідно з його умовами, всі країни, які купують нафту у РФ та не надають допомогу Україні, будуть обкладатися тарифами у розмірі 500% від США. Найбільшими покупцями російської нафти є Китай та Індія.