В Грузії один з судів прийняв рішення анулювати результати голосування на парламентських виборах на 30 виборчих дільницях. Подія сталася у районі Тетрицкаро. Там районний суд визнав, що мало місце порушення таємниці голосування – мітки на виборчих бюлетенях просвічувалися під час завантаження в електронні урни.
Про це повідомляє грузинське видання Sova News. Зазначається що в суді провели слідчий експеримент: імітацію виборчого процесу. Експеримент дозволив виявити, що позначки на бюлетенях просвічувалися, коли їх завантажували в апарати для підрахунку голосів.
Суддя на основі фактів прийняв рішення, що це порушує право виборців на таємне голосування. Вироком суду скасовані результати виборів на 30 дільницях, як вимагав позивач – “Асоціація молодих юристів Грузії” (АМЮГ)..
“Суд задовольнив наш позов, створивши новий прецедент у захисті права виборців на таємне голосування. Це рішення є важливим для забезпечення демократичного виборчого процесу”, – заявили в асоціації.
АМЮГ планує вимагати скасування результатів виборів на всіх дільницях, де використовувалися електронні урни, оскільки рішення суду створило прецедент. Це ставить під загрозу “перемогу” проросійської партії “Грузинська мрія”, оскільки урнами такого зразка було оснащено понад 90% виборчих дільниць в країні.
Вибори в Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися парламентські вибори. Центрвиборчком Грузії 27 жовтня оголосив результати підрахунку 100% бюлетенів на парламентських виборах. Перемогу здобула партія “Грузинська мрія”. Опозиція відкинула ці результати та заявила про фальсифікації. Національно-консервативна партія “Грузинська мрія” мільярдера Бідзини Іванішвілі, який знаходиться під впливом Росії, після підрахунку всіх бюлетенів набрала 54,08% голосів, а цього вистачить для формування уряду.
Після цього увечері 28 жовтня у столиці Грузії, Тбілісі, розпочалась акція протесту проти фальсифікації результатів парламентських виборів. Вийти на мітинг людей закликала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та лідери кількох опозиційних партій. Офіційна частина мітингу пройшла спокійно, затримань не було. Головною вимогою опозиції стало провести перевибори до парламенту.
Прокуратура Грузії вже розпочала розслідування через можливі фальсифікації на парламентських виборах країни. Відомо, що президентка Саломе Зурабішвілі володіє доказами щодо неправдивості результатів голосування. Її викликали на допит для надання свідчень.