Рецепт супу з цибулею-пореєм і картоплею сподобається всім прихильникам “потати”. Готувати його просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор традиційно має для вас кулінарні поради.
Якщо ви любите картоплю в усіх формах, від пухкого пюре до чипсів, цей рецептик – саме для вас. Мало що в похмурий день вразить вас так само ефектно, як оксамитовий картопляний суп, пронизаний солодким теплом цибулі-порею. Ця страва добре замерзає, тому завжди готова до надзвичайних ситуацій. Тож, руки на кухню й нумо готувати!
Картопляно-цибулевий суп
Вам знадобиться:
- Борошниста крупна картопля – 375 г.
- Олія чи вершкове масло – 2 столові ложки.
- Цибуля-порей – 450 г.
- Сіль – до смаку.
- Курячий бульйон – 1 літр.
- Сметана – 4 столові ложки для подачі (за бажанням).
- Шніт-цибуля або зелена цибуля – 1 невеликий пучок для подачі.
Як готувати:
Візьміть велику картоплю для запікання, так ви отримаєте більше м’якушу та менше шкірки, ніж з меншою. Борошнисті сорти ідеально підходять, хоча універсальні сорти також підійдуть. Розігрійте духовку до 200 C, почистіть картоплю.
Запечіть картоплю. Проколіть картоплю кілька раз виделкою або шпажкою, щоб вийшла рідина, а потім запікайте 75 хвилин, до готовності. Проте картопля не має хрустіти. Точний час залежатиме від розміру, якщо картопля маленька, почніть перевіряти її шпажкою приблизно через 45 хвилин. Вийміть і дайте трохи охолонути.
Підготуйте цибулю-порей. Поки картопля готується, обріжте будь-які жорсткі на вигляд зелені листочки з самих верхівок цибулі-порею, а потім розріжте їх навпіл уздовж зверху вниз, але не до кінця, щоб вони все ще трималися разом. Ретельно промийте їх під холодною водою. Струсіть цибулю-порей насухо, потім крупно наріжте, відкинувши кінці коренів.
Обсмажте цибулю-порей до м’якості. Розтопіть вершкове масло у великій каструлі на повільному вогні – якщо ви віддаєте перевагу рослинній основі, можете використовувати олію, тому що завдяки насиченості картоплі він також добре підходить як веганський суп.
Опустіть нарізану цибулю-порей у гарячий жир, додайте щіпку солі та обсмажте, час від часу помішуючи, щоб вона не схопилася та не підрум’янилася, до м’якості. Додайте нарізану печену картоплю. Коли картопля достатньо охолоне – якщо ви хочете пришвидшити цей процес, розріжте її навпіл, коли вона вийде з духовки, – наріжте її, шкірку та все, грубими кубиками.
Вийміть велику ложку розм’якшеної цибулі-порею зі сковороди й відкладіть на потім. Додайте в сковороду картоплю й обсмажте разом із рештою цибулі-порею ще кілька хвилин.
Влийте бульйон. Курячий бульйон найбільш нейтрально пікантний варіант, але овочевий, свинячий або копчений рибний бульйон також підійде. Якщо ви використовуєте блендер, зніміть каструлю з вогню, дайте супу трохи охолонути, а потім збийте його до однорідного пюре. Якщо на цьому етапі суп вийшов занадто густим, розбавте його бульйоном.
Додайте трохи спецій, якщо хочете, наприклад мускатний горіх, каєнський перець, порошок карі або насіння кмину. Це може бути й дрібно натерта цедра лимона. Додайте відкладену пасеровану цибулю-порей. Додайте в кожну порцію по столовій ложці сметани. Дрібно наріжте шніт-цибулю, потім розсипте її зверху.
Порада від Інформатора: щоб зробити суп ситнішим, ви також можете додати копчену рибу, наприклад, форель або скумбрію, смажені шматочки бекону, варені мідії, зварені круто яйця або хрустку цибулю-шалот. Подавайте супчик із чорним хлібом і маслом. Смачного!