В обігу іноді зустрічаються банкноти доларів зі незрозумілими штампами, які ще називають міченими. У Національному банку України зазначають, що всі банкноти доларів з відмітками повинні прийматися, якщо вони справжні, але є один важливий нюанс. Про це йдеться у матеріалі “24 каналу”.
Загалом існує кілька версій, що означає штамп на банкнотах доларів. Зокрема, йдеться про те, що штампи використовують в африканських країнах для позначення справжніх банкнот американської валюти. Долар у цьому регіоні має важливе значення, оскільки місцеві валюти, як правило, є досить слабкими. На долар припадає значна частка обігу на чорному ринку, а через попит валюту намагаються підробити. Ще одне пояснення штампів на доларах – це відмітки, які додають іноземні банки, казино або інші пункти обміну валюти. Вони це також роблять для позначення справжніх купюр. Зазвичай, кожен заклад має свою мітку. Ці символи можуть відрізнятися за формами та кольорами.
У НБУ кажуть, що банки та пункти обміну мають приймати усі банкноти долара, які були випущені з 1914 року та пройшли перевірку на справжність. Наявність відбитків штампів, печаток або написів не відіграє ніякого значення, тож банкноти з такими символами мають приймати усі банки та небанківські установи. Проте регулятор вказав що штамп або печатка не мають перевищувати загальну площу у 200 міліметрів у квадраті.
Вилучення з обігу двох видів банкнот
Національний банк з 1 листопада 2024 року розпочав поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень. Про це повідомляли у пресслужбі регулятора. Банки не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій; НБУ припинить видавати ці банкноти банкам, інкасаторським компаніям та компаніям з оброблення готівки. Потрапляючи в банки, банкноти номіналами 50 та 200 гривень старого зразка не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до НБУ для подальшого їх перерахування та утилізації. Водночас заміна банкнот номіналами 50 та 200 гривень старого зразка на сучасні, з посиленою системою захисту, не вплине на готівкові розрахунки громадян, їм не потрібно вживати додаткових заходів для обміну.