У Києві точиться судове протистояння між Міноборони та приватним бізнесом за земельну ділянку площею майже 2,5 га у Дарницькому районі. Днями Господарський суд столиці визнав незаконною приватизацію майнового комплексу та землі під ним, вартість яких перевищує 300 млн грн. Правда, можлива ще апеляція – але військові вже святкують перемогу.
Про рішення Господарського суду щодо визнання приватизації земельної ділянки у Дарницькому районі столиці та будівель на ній площею 6,5 тисяч “квадратів” незаконною повідомляє Міноборони на своєму сайті. Оборонне відомство пише, що у взаємодії з Офісом генпрокурора повернуло майно вартістю понад 300 млн грн. у власність держави.
“Майже 2,5 га землі бізнесмени планували забудувати багатоквартирними будинками, а приміщення площею понад 6 500 кв. м – використовували для отримання прибутку”, – конкретизують у Міноборони.
Нині права власності комерційної структури на нерухомість припинено, а державну реєстрацію земельної ділянки – скасовано у взаємодії з Держгеокадастром. Тепер, кажуть у відомстві, вони будуть використовуватися в інтересах оборони. А головне управління земель оборони та фондів Міноборони наголошує, що такі випадки незаконного заволодіння військовими об’єктами та землями оборони є непоодинокими, але оборонне відомство постійно працює над їх виявленням та поверненням у власність держави.
Суди повертають громаді Києва землю як на висілках, так і у самому середмісті
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що суд повернув Києву 4 гектари землі біля об’їзної дороги міста Бровари у Дніпровському районі. Прокурори змогли довести, що ділянку використовували не за призначенням. Власне, її взагалі не використовували: забудовник, який мав зводити на ній житлові будинки, за 16 років не спромігся побудувати на ній бодай щось згідно з планами.
Також ми розповідали про аналогічний процес щодо ділянки на вул. Архітектора Городецького, у дворі будинку, що розташований прямо навпроти столичної консерваторії. Видаючи дозвіл на будівництво, Київрада “забула” врахувати, що ділянка землі включає в себе прибудинкову територію та під’їзд до будинку, а також те, що на ній розташовані технологічні споруди метро. Тим часом, спритні колишні власники вже розділили землю та продали іноземцям.