Збройним Силам України вдалось відновити контроль над раніше втраченими позиціями на південь від Часового Яру. Однак окупантам вдалось просунутись у 7 районах: на південний схід від Куп’янська, на північний захід від Кремінної, поблизу Торецька, на південний схід від Покровська, на північний схід від Курахового, біля Вугледара та на північ від Роботиного. Також відомо про обмежені бої у Курській області, РФ.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), 5 листопада тривали бойові дії на Курському напрямку, проте ні Генеральний штаб України, ні армія Росії не заявляли про своє просування. Один з російських “воєнкорів” стверджує, що ЗСУ утримують позиції поблизу Новоіванівки та вводять нові підрозділи для контратак в цьому районі. Міноборони РФ начебто стверджували, що російські війська відбили контратаки Збройних Сил поблизу Дар’їно, Нижнього Клину та Новоіванівки (знаходяться на південному сході від Коренево), також на напрямках до Леонідового (південний схід від Коренево) та Плехово (південний схід від Суджі).
Ні українські, ні російські джерела не повідомляли ISW про бої в Глушківському районі 5 листопада.
Харківська область
Російські загарбники продовжували наземні атаки поблизу Вовчанська 4 та 5 листопада. Представник бригади ЗСУ, яка діє на Харківському напрямку, заявив 5 листопада, що завдяки успішним ударам артилерії та дронів FPV по російських танках і бронетехніці змушують армію РФ використовувати для штурму піхоту та іноді використовувати для цього електросамокати, повідомляє ISW.
Луганська область
Окупанти просунулися на південний схід від Куп’янська та на північний захід від Кремінної 4 і 5 листопада. За даними геолокаційних кадрів, відбувається просування російських військ на захід від Новоселівського та до лісосмуги на півночі Тернів. Російські джерела стверджують, що начебто армія РФ продовжила просування поблизу Колісниківки та захопила більшу частину населеного пункту. Також просунулась поблизу Тернів, зазначають ISW, хоча й не підтверджують ці заяви.
Генштаб України повідомив, що російські війська продовжили наступальні дії в районах поблизу Кіндрашівки, Петропавлівки, Колісниківки, Кругляківки, Новоосинового, Лозової, Чернещини, Загризового та Кучерівки. Також поблизу Піщаного, Вишневого, Дружелюбівки, Макіївки, Катеринівки та Греківки, Торського, Зарічного й Тернів.
Представник української бригади, яка діє на Куп’янському напрямку, заявив 5 листопада, що російські війська подвоїли кількість наземних атак і використовують штурмові групи з трьох-п’яти солдатів.
Донецька область
Генеральний штаб України повідомив, що війська РФ здійснили невдалі наземні атаки на північний схід від Сіверська, поблизу Білогорівки 5 листопада.
ЗСУ та російська армія нещодавно просунулися у напрямку Часового Яру. Сили оборони відновили втрачені позиції на південь від міста. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 5 листопада, вказують на просування російських військ на схід від Ступочок. Російські окупанти продовжували атаки поблизу Часового Яру, Ступочок і Оріхово-Василівки 4 та 5 листопада.
Повідомляється, що окупанти нещодавно просунулися в напрямку Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 листопада, свідчать про те, що росіяни нещодавно захопили Дружбу (на схід від Торецька). Також вони продовжували атаки поблизу самого Торецька, у напрямку Костянтинівки, поблизу Дачного, Дружби та Щербинівки та Сухої Балки 4 та 5 листопада.
Російські війська просунулись й на Покровському напрямку. За даними геолокаційних кадрів, опублікованих 5 листопада, окупанти захопили Вишневе (на південний схід від Покровська) і просунулися на південь від Лисівки та Петрівки. Вони продовжують атаки на схід від Покровська поблизу Проміні та Гродівки, біля Крутого Яру, Новогродівки, Селидового, Новоолексіївки, Вишневого, Юр’ївки та Григорівки 4 і 5 листопада.
Водночас війська РФ просунулись в напрямку Курахового та, за даними геолокаційних кадрів, захопили Вовченку (на північний схід від Курахового). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 5 листопада, демонструють, що ЗСУ відбили посилений механізований штурм росіян на південний захід від Максимільянівки. У ISW наголошують, що це вказує на просування окупантів на південний захід від цього населеного пункту.
Міністерство оборони Великої Британії заявило 6 листопада, що російські війська захопили Гірник (на північний схід від Курахового), а український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що українські сили відійшли з району Ізмайлівка – Гірник – Курахівка – Острівське (усі на північний схід від Курахового). Також, за інформацією ISW, російські джерела стверджували, що армії РФ вдалось захопити Гірник станом на 4 листопада.
Станом на 4 та 5 листопада, окупанти продовжували атаки поблизу самого Курахового, біля Новодмитрівки, Кремінної Балки, Новоселидівки, Степанівки, Гострого та Максимільянівки, Іллінки, Вовченки та Острівського.
Повідомляється, що російські окупанти також просунулися поблизу Вугледара. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 5 листопада, свідчать про те, що армія РФ продовжує наступати на північний захід від Богоявленки та на захід від Шахтарського. Російські “воєнкори” начебто стверджують, що окупантам вдалось захопили Трудове, просунулися на північ від Костянтинівки та на захід від Золотої Ниви. Однак в Інституті вивчення війни наразі не мають візуального підтвердження цих заяв.
Війська РФ продовжили атаки поблизу Антонівки, Єлизаветівки, Катеринівки, Ганнівки, Дальнього, Трудового, Богоявленки, Максимівки, Костянтинопольського, Роздольного, Великої Новосілки та Урожайного 4 та 5 листопада.
“Південна вісь”
Російським військам нещодавно вдалось дещо просунутись під час локальних наземних атак у західній частині Запорізької області 5 листопада. Геолокаційні кадри, котрі були опубліковані 4 листопада, свідчать про те, що окупанти просунулися до лісосмуги на південний захід від Новоданилівки. Один з російських “воєнкорів” заявив 4 листопада, що окупантам вдалось просунутись на 1,5 кілометра на північ уздовж лісосмуг на захід від Нестерянки, однак ISW поки не підтвердив це твердження.
Генеральний штаб України повідомив, що російські війська продовжили атаки на північ від Роботиного біля Новоданилівки та Оріхова, а також на північний захід від Роботиного поблизу Новоандріївки та Малих Щербаків 4 та 5 листопада.
Генеральний штаб України повідомив, що російські війська продовжували безуспішні наземні атаки в напрямку Дніпра. У Інституті вивчення війни зазначають, що, ймовірно, Генштаб мав на увазі лівобережжя Херсонської області та острови в дельті річки Дніпро 4 та 5 листопада.
Війська КНДР проти України
Військовослужбовці КНДР нещодавно вступили в бойове зіткнення з українськими військовими у Курській області. Це, найімовірніше, відбулося при спробі “промацати” лінію оборони ЗСУ в цьому регіоні. Але в результаті загинула велика кількість військових з Південної Кореї. Зазначається, що бій у Курській області за участі північнокорейських солдатів був обмежений та не масштабним.
Також інформацію про бойове зіткнення військ Північної Кореї зі ЗСУ підтвердив один з представників української розвідки. Проте, коментуючи це протистояння, він не надав конкретних подробиць.