Європейські країни надають безкоштовне лікування постраждалим від війни українцям: як отримати допомогу

Українці, які зазнали шкоди від війни, мають можливість отримати безкоштовну медичну допомогу в клініках Європи та світу. З моменту повномасштабного вторгнення Росії щотижня українські лікарні скеровують українців на лікування за кордон. Допомогу можуть отримати як цивільні, так і військові. 

За даними Міністерства охорони здоров’я, з 2022 року в рамках програми “Medevac” понад 5 500 українців направлено на лікування в інші країни. Ця програма працює за підтримки Єврокомісії, ВООЗ та урядів близько 30 країн, зокрема Німеччини, Франції, Норвегії та Швеції, які покривають усі витрати на лікування.

Програма охоплює як цивільних, так і військових. Серед евакуйованих – 739 дітей, багато з яких борються з онкологічними захворюваннями. Пацієнтів з України направляють на спеціалізоване лікування, реабілітацію після операції та терапію при складних травмах.

Для участі в програмі пацієнти можуть звертатися до регіональних департаментів охорони здоров’я, а військові – через медичні структури ЗСУ або на сайті МОЗ. Тривалість лікування індивідуальна, залежить від потреб кожного пацієнта.

Як отримати безоплатну медичну допомогу

Отримати медичну допомогу переселенці можуть через Програму медичних гарантій, яка покриває потреби осіб незалежно від місця проживання та реєстрації. Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 1677.

Декларація з лікарем дає змогу пацієнту отримати доступ до безоплатних послуг із діагностики, консультації та профілактики найпоширеніших захворювань. Також Інформатор писав, що на безоплатний протез мають право всі громадяни України, а не лише військові чи постраждалі внаслідок бойових дій. Звернутися за отриманням послуги з протезування можна прямо у лікарні, в ЦНАП або через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Джерело