У Кишиневі, на Ярмарку вакансій, відбудеться презентація першої в Молдові онлайн-платформи для працевлаштування українських біженців – DILO.MD. Ця платформа полегшить працевлаштування українських біженців, зокрема тих, хто ще не володіє румунською мовою. На презентації в Кишиневі 7 листопада також будуть присутні міжнародні організації, що підтримують українців.
Про це повідомив Національний конгрес українців Молдови (НКУМ). Нова платформа DILO.MD покликана полегшити соціально-економічну інтеграцію українських біженців у молдовське суспільство та підтримати їхнє працевлаштування. Платформа спрощує процес підбору персоналу, з’єднуючи роботодавців з кандидатами, а також надає доступ до широкого спектра вакансій і професійних курсів.
Захід відбудеться з 10:00 до 14:00 в головному корпусі Академії економічної освіти, за адресою: вул. Митрополит Гавриїл Бенулеску-Бодоні, 61, Кишинів. На ярмарку будуть представлені молдовські компанії та міжнародні організації, що підтримують українських біженців, зокрема у працевлаштуванні. Голова НКУМ Дмитро Лекарцев зазначив, що працевлаштування є одним з основних викликів для українських громадян, які перебувають у Молдові.
Які справи у українців з пошуком роботи в Молдові
За даними дослідження Міжнародної організації з міграції, у 2024 році близько 60% українських біженців у Молдові знайшли роботу. З них 44% отримали постійне місце роботи. Ще 10% стали тимчасовими або неофіційними працівниками. При цьому чоловікам було легше знайти роботу, ніж жінкам.
Нагадаємо, у молдовському медіа NM розповідали історії українців-ухилянтів. Про те, як вони наважуються на втечу, у який спосіб добираються до Молдови, скільки їм це коштує, хто на цьому заробляє і що з ними може бути далі. Незалежно від того, як українські чоловіки перейшли кордон із Молдовою – за допомогою посередників чи самостійно, зловили їх на кордоні чи ні, наступний крок – легалізація свого перебування в країні. Зазвичай вони просять притулку. Відповідно до ст. 9 Закону «Про притулок у Республіці Молдова», прохачі притулку “не несуть покарання за незаконний в’їзд або незаконне перебування на території Республіки Молдова”.
При цьому влада Молдови вирішила закрити вісім з 37 центрів тимчасового розміщення українських біженців. Натомість у Молдові планували створити підрозділи з соціальної інтеграції біженців з України в 14 населених пунктах. Фахівці цих підрозділів будуть надавати допомогу українським біженцям у пошуку роботи, житла, освіти та розв’язанні інших соціальних питань.