Дональд Трамп, який 6 листопада виграв виборчі перегони у Камали Гарріс та є майбутнім 47-м президентом США, окреслив свою політичну програму на новий термін. Він хоче розширити повноваження голови держави та змінити роль Штатів на міжнародній арені. Республіканець резюмує свій підхід фразою Рейгана: “Мир через силу”.
Про це повідомляє Associated Press. Зазначається, що президентська програма в тому числі містить пункти, які стосуються імміграції, економіки, соціальної політики та міжнародних відносин. Ще Трамп хоче розширити армію і ввести протиракетну оборону нового зразка. На його думку, це дозволить завершити війну в Україні та стабілізувати ситуацію на Близькому Сході.
Оборона та роль США на міжнародній арені
Трамп підтримує ідею більшої ізоляції Сполучених Штатів у дипломатичному плані та захист інтересів економіки. Також він планує розширити армію США і ввести нову протиракетну оборону. Республіканець запевняє, що завершить війну РФ в Україні та конфлікт на Близькому Сході, але не пояснює, як саме.
Регулювання та повноваження президента
Трамп хоче зменшити роль федеральних бюрократів і регулювання в усіх секторах економіки. Він обіцяє зменшити рахунки за комунальні послуги, завдяки усуненню перешкод у виробництві викопного палива, також зводити більше житла, змінюючи правила будівництва. Це посилить вплив виконавчої влади у Білого дому.
Податки
Податкова політика Трампа здебільшого спрямована на корпорації та заможніших американців. Він планує знизити ставки податку на прибуток підприємств до 15% (наразі 21%) та скасувати підвищення податку на доходи багатих американців. Ще внести зміни до закону про зниження інфляції, який фінансує боротьбу зі зміною клімату.
Імміграція
Трамп не згоден боротися виключно з нелегальними іммігрантами. Він пропонує “ідеологічно перевіряти” тих, хто в’їжджає у країну, а ще скасувати громадянство за правом народження. Політик ще прагне відновити програму першого терміну Remain in Mexico, яка стосується мігрантів з сусідньої країни. Але ці положення вимагають зміни конституції.
Медицина і аборти
Трамп закликає скасувати Закон про доступне лікування, не пропонуючи жодної альтернативи. До реформи він хоче залучити Роберта Кеннеді-молодшого, який виступає проти вакцинації. А ще Республіканська партія вперше не закликала до національної заборони абортів, хоча й збирається захищати плід. Також Трамп виступає за захист соцзабезпечення літніх американців.
Тарифи й торгівля
Трамп не довіряє світовим ринкам і тому пропонує ввести мита від 10% до 20% на іноземні товари. Це може призвести до падіння курсу євро. Республіканець обіцяє відновити наказ від серпня 2020 року, який вимагає від Управління з контролю за продуктами й ліками купувати медикаменти лише в американських компаній.
Освіта
Республіканець пропонує використовувати федеральні фонди для контролю над шкільною системою. Реформи будуть проведені на рівні вчителів з обмеженням програм інклюзивності.
Клімат і енергетика
Трамп критикує витрати на чистішу енергію та зменшення залежності Вашингтону від викопного палива. Республіканець пропонує енергетичну політику, пов’язану саме з викопним паливом. Він виступає проти розвитку ринку електромобілів та хоче анулювати стандарти паливної ефективності, встановлені демократами.
Інклюзивність, громадянські та ЛГБТК-права
Також майбутній президент не буде акцентуватись на захисті ЛГБТК-людей. Він планує призупинити програми DEI, а ще обіцяє покласти край “участі хлопців у жіночому спорті”. Ймовірно, Конгрес вимагатиме визнавати лише дві статі при народженні.
Перемога Трампа
Офіційно про перемогу Дональда Трампа на виборах у США не заявляли, але він вже виступив з переможною промовою. Трамп оголосив себе 47-м президентом США та пообіцяв “золотий вік” для Америки. Він виступив перед прихильниками у штаті Флорида і сказав, що ця передвиборча кампанія стала найкращою в історії президентських виборів США.
За даними видання The Hill, Дональд Трамп забезпечив собі достатню кількість голосів. Попередні підсумки Fox News, каналу, що підтримує республіканців, свідчать, що Трамп набирає 277 голосів виборців, забезпечуючи собі перемогу на виборах.
Трамп майже одразу оголосив, кому має намір помститись протягом свого терміну. До списку увійшли: Джо Байден, Камала Гарріс, Барак Обама, Гілларі Клінтон, Ненсі Пелосі, Марк Міллі, Джеймс Комі, Марк Цукерберг та інші.