Яке сьогодні, 7 листопада, свято: День, коли чоловіки готують вечерю та африканського письменника

У четвер, 7 листопада, православна церква шанує пам’ять мученика ФеодотаІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Афанасій, Богдан, Валерій, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Євген, Єгор, Іван, Іларіон, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Теодор, Федір, Ян, Єлизавета. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату не можна довго спати та в’язати.

7 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Свято проєктних менеджерів створене, щоб відзначити працю спеціалістів у галузі керування проєктами. Без грамотної координації неможливо реалізувати будь-які програми ефективно, плідно та з найменшими витратами ресурсів

Щороку у перший четвер листопада країни світу відзначають Міжнародний день проєктного менеджера. Професійне свято Міжнародний день проєктного менеджера було започатковано у 2004 році. День керування різноманітними проєктами вперше пройшов на чолі з Лаверном Джонсоном та Лорі Мілхевен. В акції також брали участь жінки та чоловіки з команди IIL – Міжнародного інституту навчання. 

Робота менеджерів дозволяє запроваджувати різноманітні заходи та втілювати правові, промислові, комерційні, наукові, навчальні, будівельні та безліч інших проєктів. Завдяки участі спеціалістів вдається раціонально розподіляти трудові, фінансові, матеріальні активи. Наразі свято проєктних менеджерів відзначають близько 15-20 мільйонів професіоналів з усього світу.

Сьогодні англійські та ірландські стаути дещо
Сьогодні англійські та ірландські стаути дещо “легші” за традиційні портери

Щороку у перший четвер листопада світ відзначає Міжнародний день стаута. Всі шанувальники міцного ірландського пива насолоджуються улюбленим напоєм. Темний ель або портер почали готувати з 1700 року. Пиво стало поширеним серед вуличних торгашів та носіїв речей того часу. Свято запровадила у 2011 році Ерін Петерс, також відома як Богиня пива. Спочатку видатну дату святкували лише в пивоварнях, барах та ресторанах. Але потім свято поширилося на інтернет-ресурсах. 

З роками смак, міцність, рецептура, колір напою змінювалися. І вже ніхто достеменно не може пояснити відмінності між портером та стаутом. У XIX столітті лікарі рекомендували міцне пиво своїм пацієнтам в якості лікувального засобу з корисними цілющими властивостями. Крафтове пиво має безліч шанувальників. Його цінують за тонкий смак, приємний аромат підсмаженого солоду з гіркими нотками холодної кави. 

Попри те, що гендерні ролі у світі стають менш жорсткими, все ще є багато чоловіків, які не навчені готувати і не беруть на себе ініціативу або впевненість, щоб вийти на кухню і приготувати їжу для себе, для сімʼї або коханої людини
Попри те, що гендерні ролі у світі стають менш жорсткими, все ще є багато чоловіків, які не навчені готувати та не беруть на себе ініціативу або впевненість, щоб вийти на кухню і приготувати їжу для себе, для сімʼї або коханої людини

День “Чоловіки готують вечерю” відзначають щорічно у перший четвер листопада. Ця подія походить із США. День “Чоловіки готують вечерю” був заснований, щоб допомогти тим чоловікам, які, можливо, ніколи не готували за межами барбекю, і яких трохи лякає кухня. Сенді Шаркі засновниця цього дня, мала на меті продемонструвати, що чоловіки можуть бути справжніми чарівниками на кухні та допомагати готувати смачні та вишукані страви.

День “Чоловіки готують вечерю” – це жартівлива подія не для тих чоловіків, які регулярно готують та отримують задоволення від цього процесу. Це свято про чоловіків та хлопців, які бояться кухні, миття посуду та не вміють готувати. Для відзначення цього свята знадобиться почуття гумору, трохи творчості та бажання зробити приємне близьким і створити теплі спогади, а можливо, й смачні! Не бійтеся помилок, зіпсованих продуктів, обгорілих пателень.

Також унікальність цього вина у тім, що його можна споживати як молодим, так і витриманим
Також унікальність цього вина у тім, що його можна споживати як молодим, так і витриманим

7 листопада відзначається Міжнародний день вина Мерло. Даний напій виготовляється з однойменного сорту винограду, який є другим за популярністю після Каберне Совіньйон. Винороби цінять Мерло за його невибагливість, стійкість до більшості хвороб та ранній термін дозрівання. Сукупність цих факторів дає можливість вирощувати його не тільки у Франції та Італії, але й на австралійському та американському континенті.

Назва “Мерло” з’явилася у Франції й означає “маленький чорний дрізд”. Напевне невідомо, чому саме виноградарі вирішили надати цій ягоді таку назву. Є дві версії. Згідно з першою, колір стиглих ягід збігається із забарвленням пір’я дрозда. Друга версія вказує на те, що для цих птахів виноград цього сорту є улюбленими ласощами. 

Прихильники вина Мерло стверджують, що з роками напій змінює свій аромат. Якщо спочатку у напої відчутно переважно нотки сливи, черешні та фіалки, то згодом в ньому з’являються відтінки шоколаду та прянощів. 

Представники літературної світової спільноти стверджують, що на сьогодні Африка є континентом, найбагатшим на людей, що пишуть та читають літературу. А завдяки африканським письменникам зараз знову набуває популярності постколоніальна література
Представники літературної світової спільноти стверджують, що на сьогодні Африка є континентом, найбагатшим на людей, що пишуть та читають літературу, а завдяки африканським письменникам зараз знову набуває популярності постколоніальна література

7 листопада відзначається Міжнародний день африканського письменника. Його святкування було ініційоване у 1992 році панафриканською Асоціацією письменників. Метою цього дня є поширення унікальної літератури Африки на інших континентах. Завдяки їй читачі в усьому світі можуть знайомитися з дивовижними автентичними культурами корінних народів більше ніж 54 країн материка.

Зараз африканські письменники часто нагороджуються престижними преміями, а четверо з них вже стали нобелівськими лауреатами. Вони беруть участь у книжкових ярмарках, літературних форумах та міжнародних конференціях, а деяких запрошують як сценаристів на знімальні майданчики.

7 листопада – яке сьогодні церковне свято

За народними прикметами, цього дня не можна довго спати і в'язати, а вагітним жінкам не варто їсти на ходу - малюк буде неспокійним
За народними прикметами, цього дня не можна довго спати та в’язати, а вагітним жінкам не варто їсти на ходу – малюк буде неспокійним

У православному календарі 7 листопада – день пам’яті мученика Феодота. Він був християнином, який жив у Мелітині, місті в Анатолії, у 3-4 століттях. Феодот був корчемником, тобто тим, хто займався продажами вина. Він був дуже щедрим і добрим, допомагав жебракам і хворим, викуповував із полону віруючих і поховав сімох мучениць, які загинули в морі.

За свою віру Феодот був затриманий язичниками та підданий жорстоким тортурам. Влада намагалася змусити його відмовитися від Христа і поклонятися ідолам, але він залишався непохитним. Нарешті, його обезголовили й кинули тіло на смітник.

У святого Феодота Анкірського просять про допомогу в справах, про зцілення від хвороб і зміцнення віри. Також цього дня не можна в’язати, але можна ткати, прясти або вишивати – святого Феодота вважають покровителем жіночого рукоділля. 

Хто народився 7 листопада

7 листопада 1950 р. – Ліндсі Дункан – шотландська акторка, яка досягла найбільшого успіху завдяки виступам на театральній сцені. Дункан виграла американську премію “Тоні” за найкращу жіночу роль за гру в п’єсі “Приватне життя”, а раніше номінувалася на нагороду за роль у постановці “Небезпечні зв’язки”.

Ліндсі Дункан
Ліндсі Дункан

7 листопада 1967 р. – Джон Майкл Макдонах, також Макдона – англо-ірландський кінорежисер і сценарист. Джон Майкл почав режисерську кар’єру 2000 року, знявши короткометражну драму “Друга смерть”. Адаптував роман Роберта Дрю “Our Sunshine” для фільму Грегора Джордана “Банда Келлі”. У 2011 році зняв перший повнометражний фільм – “Одного разу в Ірландії”.

Джон Майкл Макдонах
Джон Майкл Макдонах

7 листопада 1970 р. – Олег Вікторович Панюта – журналіст, ведучий телеканалу “Ми – Україна”. Колишній ведучий програми “Подробиці тижня” на телеканалі “Інтер” та “Сьогодні. Підсумки з Олегом Панютою” на телеканалі “Україна”.

Олег Вікторович Панюта
Олег Вікторович Панюта

7 листопада 1978 р. – Сергій Миколайович Бабкін – український музикант, актор, автор і виконавець власних пісень. Учасник гурту 5’nizza. Тренер шоу “Голос країни”. Учасник 5-го сезону шоу “Танці з зірками”.

Сергій Миколайович Бабкін
Сергій Миколайович Бабкін

Джерело