У Києві Цифровому з’явились маршрутки-привиди, чий рух неможливо відстежити

У мобільному застосунку “Київ Цифровий” з’явилися маршрутки – їх додали до сервісу “Рух транспорту”. Розробники кажуть, що відтепер тут зібраний весь громадський транспорт – автобуси, тролейбуси, трамваї, метро, кільцева електричка і маршрутки. Проте останні увійшли до додатку “частково”, адже відстежити рух маршруток поки неможливо. 

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич. Тобто у Києві Цифровому тепер можна переглянути схеми руху маршруток, знайти найближчі зупинки, дізнатися вартість проїзду та інформацію про пересадки. Але рух маршруток не відстежується й не можна відслідкувати, як близько знаходяться потрібні – так, як це відбувається з автобусами, тролейбусами чи трамваями.

У КМДА неможливість “розгадати” шлях маршруток пояснюють тим, що він може “змінюватись залежно від обставин”. На це у Громадській організації “Пасажири Києва” зазначають, що Департамент транспорту КМДА не зобов’язує приватних перевізників поставити GPS-трекери і підключити їх до системи моніторингу роботи транспорту та е-квитка, хоча це передбачено умовами договорів ще з 2018 року.

До речі, цього вимагають і самі кияни – наразі на сайті Київради зареєстрована петиція із закликом запровадити у столичних маршрутках електронний спосіб оплати, який не тільки зручний для пасажирів, а й забезпечує прозорість та контроль за величезними фінансовими потоками, що роками знаходяться “в тіні”. Бо готівка в маршрутках – це неможливість підрахувати ані пасажиропотік, ані обсяг заробітків приватних перевізників. Але поки маршрутки їздять, як хочуть і заробляють, як можуть.

“Ви можете подивитись у реальному часі на карті, де їде маршрутка приватного перевізника у Білій Церкві, Вінниці, Дніпрі, Дрогобичі, Дубно, Житомирі, Івано-Франківську, Кам’янському, Конотопі, Коростені, Кременчуці, Кропивницькому, Луцьку, Львові, Миколаєві, Одесі, Олександрії, Полтаві, Рівному, Сумах, Ужгороді, Хмельницькому, Червонограді, Черкасах, Чернівцях і Чернігові. Ви можете оплатити без готівки за проїзд в приватній маршрутці у Житомирі, Чернігові, Чернівцях та Львові. Але не в Києві. Хоча це передбачено договорами з перевізниками. Хоча цього вимагають пасажири. І здоровий глузд”, – зазначають у ГО “Пасажири Києва”.

Мапа ментального здоров’я та можливість задонатити на оборону неба: нові “фішки” Києва Цифрового

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, що у мобільному додатку “Київ Цифровий” з’явилась нова функція – Мапа ментального здоров’я Києва. Це інструмент, який забезпечить містянам можливість знайти психологічну підтримку, виходячи з власних потреб. За допомогою карти можна дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію.

У міського мобільного застосунку “Київ Цифровий” вже безліч функцій, серед яких є і життєво важливі, і навіть екзистенційні. Після чергового оновлення серед іншого з’явилась можливість допомогти армії за допомогою розділу “Корисне”. До того ж кияни можуть долучитись до підтримки роботи системи ППО, яка захищає небо над столицею.

Джерело