Уродженець Києва Віндман став конгресменом: чому він називав Трампа “катастрофою” для України

Виходець з України Євген Віндман, демократ і колишній підполковник армії США, якого звільнили через викриття у справі про перший імпічмент Дональда Трампа, переміг республіканця Дерріка Андерсона та здобув конкурентне місце в Конгресі США, що охоплює центральну та північну частини Вірджинії. Його перемога дозволяє утримати цей округ за демократами, а, відтак, підсилює надії партії на здобуття більшості в Палаті представників. Українці знають Віндмана через те, що він заявив про тиск Трампа на українську владу, саме він називав республіканця “катастрофою” для України й наголошував, що його прихід до влади розв’яже руки Путіну. 

Про те, що Євген Віндман переміг у Вірджинії, повідомляє The New York Times. 49-річний Віндман, якого ще називають Юджин, є емігрантом із СРСР, який працював правовим радником у Раді національної безпеки. Віндман здобув національну популярність у 2019 році разом зі своїм братом-близнюком Олександром, коли обидва стали викривачами у справі, що стосувалася взаємодії Дональда Трампа з Україною, яка стала підставою для його імпічменту. Він вільно розмовляє українською мовою. 

У липні 2019 року Віндман був присутній на зустрічі між українською та американською делегаціями, а також під час телефонної розмови президента Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. Пізніше на закритих слуханнях у Конгресі він заявив, що Трамп тиснув на українську владу з вимогою розпочати розслідування проти його політичного опонента Джо Байдена. Віндман вважав, що такі дії можуть загрожувати національній безпеці США та погіршити відносини з Україною.

“Я вважаю, що різниця між Трампом та Гарріс — це різниця між катастрофою та стабільним, або навіть поліпшеним станом, коли Україна може отримати більше допомоги й, можливо, позиціювати себе для успішних переговорів наступного року. Трамп — це абсолютна катастрофа, коли Україну можуть усунути від усього. Я не сумніваюся, що для Путіна це буде сигнал гнути далі свою лінію. Бути настільки агресивним, наскільки він може… Використовуючи свої обмежені ресурси, і, можливо, завдати удару по НАТО. Це рецепт для поширення конфлікту та широкого протистояння в Європі. За адміністрації Трампа немає можливості мирного врегулювання, принаймні не в найближчій перспективі”, — заявляв тоді він.

 Яким буде план Трампа щодо завершення війни в Україні?

Журналістам вдалося з’ясувати, що базовими пунктами цього плану можуть стати відмова України від амбіцій щодо вступу до НАТО, а також “замороження” військового конфлікту по чинній ліній фронту. При цьому Київ й надалі отримуватиме допомогу від США задля стримування РФ, але достеменно невідомо, чи надходитиме підтримка без попереднього погодження на, фактично, ультиматуми.

Сенатор від республіканців Марко Рубіо встиг назвати боротьбу України проти росіян “війною, що зайшла в глухий кут”, яку треба зупинити. За словами Рубіо, завершення війни хочуть усі, але “тут повинен бути здоровий глузд”.

Джерело