Що робити, якщо вам не нарахували Нацкешбек – відповідь Держпродспоживслужби

Останнім часом на адресу Держпродспоживслужби все частіше надходять звернення споживачів щодо ненарахування кешбеку за купівлю товарів українського виробництва. У зв’язку з чим Держпродспоживслужба 7 листопада розповіла, що робити в такій ситуації. Щоправда зазначивши, що Держпродспоживслужба не наділена повноваженнями розглядати питання правильності, повноти та своєчасності нарахування кешбеку споживачам за купівлю товарів українського виробництва. Тож українцям пропонують скаржитися на відсутність кешбеку через Дію. 

Варто пам’ятати, що кешбек нараховується за купівлю не усіх товарів українського виробництва, а лише за купівлю товарів тих продавців та виробників, які приєдналися до експериментального проекту. Вся інформація про програму опублікована на сайті «Зроблено в Україні». Наперед дізнатися, чи нараховується кешбек за товар можна через Дію. Як це працює: 

  • Відкрийте Дію в магазині
  • клікніть на Національний кешбек на головному екрані
  • натисніть на зображення сканера
  • дайте доступ до камери
  • наведіть камеру на штрихкод товару.

Дія дасть інформацію про товар, наприклад:

  • товар український і бере участь у програмі Нацкешбек;
  • товар не бере участі в програмі Нацкешбек, хоч і є українським;
  • товар вироблено не в Україні.

“У разі виявлення після отримання результатів зчитування (сканування) штрихового коду ЕАN13 товару згідно з міжнародною класифікацією GS1 міжнародного або внутрішньодержавного коду товару у продажу товарів, які не включено до переліку товарів українського виробництва, покупець товарів українського виробництва може створити відповідне повідомлення про можливе порушення обігу таких товарів засобами інформаційної системи Дія”, – зазначає Держпродспоживслужба.

Питання надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва (кешбек), а також порядок та умови участі українських виробників та продавців в експериментальному проекті щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» визначається Порядком реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2024 № 952. Пунктом 22 Порядку на Держпродспоживслужбу покладені повноваження виключно з проведення перевірки інформації про товар українського виробництва на предмет її відповідності інформації, зазначеній виробником під час включення до переліку товарів українського виробництва.

Джерело