Україна припинила угоду про авіасполучення з Іраном

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про припинення авіаційного сполучення з Іраном. Нині в Україні взагалі будь-яке авіаційне сполучення заборонено. Тобто, у разі відкриття повітряного руху, його вже не відкриють конкретно з цією країною.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у себе в телеграм-каналі, таку угоду країни уклали 9 липня 1993 року у Тегерані.

“Припинено дію угоди про повітряне сполучення між урядом України та урядом Ісламської Республіки Іран”, – написав Мельничук.

Припинення угоди про авіасполучення з Іраном. Скриншот: телеграм-канал Олексія Гончаренко

Нардеп Олексій Гончаренко оприлюднив скриншот проекту постанови Кабміну. Він зазначив, що для нього незозуміло, чого це рішення назріло саме зараз.

“Шокуюча новина від Уряду! Україна припиняє повітряне сполучення з Іраном. Ви запитаєте, чому саме зараз? Я теж не знаю”, – виразив він своє здивування.

Як відомо, це рішення стало наслідком нещодавніх міжнародних заяв та дій щодо підтримки Іраном військової агресії Росії проти України. У вересні цього року Франція, Німеччина та Великобританія оголосили про припинення авіасполучення з Іраном у відповідь на постачання балістичних ракет цієї країни до Росії. Європейські країни засудили таку ескалацію, вважаючи, що вона підвищує загрозу для європейської безпеки. Вони закликали Іран припинити підтримку війни Росії проти України та зупинити передачу ракетних технологій.

Ймовірно, рішення Кабміну України є частиною загальної міжнародної реакції на участь Ірану у постачанні ракетних озброєнь для Росії, що призводить до ескалації конфлікту в Україні. Водночас Україна продовжує координувати свої дії з європейськими та міжнародними партнерами для введення додаткових санкцій та заходів проти Ірану.

Коли Україна може відновити авіаперевезення 

Зараз в Україні заборонене будь-яке авіаційне сполучення, що є частиною загальної безпекової стратегії в умовах загрози з боку Росії та її союзників. Але нещодавно стало відомо, що в Україні до кінця січня 2025 року може відновитися робота одного з двох аеропортів – «Львів» або «Бориспіль». Остаточне рішення щодо польотів ухвалюватимуть в Офісі президента. Воно залежатиме від роботи протиповітряної оборони, ситуації з безпекою. 

Наприкінці жовтня Міністерство розвитку громад та територій за підтримки посольства США в Україні спільно з Державіаслужбою, Украерорухом, Командуванням Повітряних Сил та керівниками міжнародних аеропортів презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури – це стратегічне завдання.

Джерело