Яке сьогодні, 9 листопада, свято: Всеукраїнський день працівників культури та неонової реклами

У суботу, 9 листопада, в Україні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, а православна церква шанує пам’ять преподобної Матрони КонстантинопольськоїІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Антон, Віктор, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Йосип, Костянтин, Нестор, Семен, Теодор, Тимофій, Федір, Ян, Євстолія, Мотрона. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату заведено розбирати шафу з одягом.

9 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

9 листопада – чудова можливість подякувати працівникам мистецтва та відвідати заходи, присвячені цьому дню

9 листопада кожного року Україна відзначає Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Свято започаткував Президент Леонід Кучма, видавши Указ 21 березня 2000 року. Тоді датою святкування обрали 23 березня, проте у 2013 році день події змінили на 9 листопада.

Україна, попри перебування під гнітом інших держав, змогла зберегти свою самобутність. Українська культура має глибоке та багате коріння, поринати в атмосферу народу – одне задоволення. Провідниками в історію та культурне життя України є аматори народного мистецтва та працівники культури, які зберігають атмосферу і дух українського нескореного народу.

Зараз участь у щорічних святкуваннях беруть брокерські компанії, банки, автомобільні корпорації, фонди
Зараз участь у щорічних святкуваннях беруть брокерські компанії, банки, автомобільні корпорації, фонди

Всесвітній день лізингу відзначають 9 листопада всі професіонали лізингової індустрії. Всесвітній день лізингу заснували у 2017 році. Засновником свята є Литовська авіаційна лізингова компанія AviaAM Leasing, тож першими святкувати подію почали представники авіаційної галузі. 

Мета події – поєднати всіх людей, професійна діяльність яких пов’язана з лізингом (довгостроковою орендою активів з подальшою купівлею). У лізинговому фінансовому бізнесі працюють понад 6 мільйонів людей. Це пілоти, програмісти, бухгалтери, менеджери й не тільки. Ініціатива литовської компанії була підтримана у різних країнах світу, адже договори довгострокової оренди підписують в галузях транспорту, медицини, нерухомості, виробництва, торгівлі.

Всесвітній день свободи є свідченням незламного духу людської стійкості і всезагального прагнення до свободи. Відзначаючи цей день, пам’ятаймо про жертви, принесені за свободу, і продовжуймо прагнути до світу, де свобода є реальністю для всіх
Всесвітній день свободи є свідченням незламного духу людської стійкості та всезагального прагнення до свободи. Відзначаючи цей день, пам’ятаймо про жертви, принесені за свободу, і продовжуймо прагнути до світу, де свобода є реальністю для всіх

Всесвітній день свободи – це не просто пам’ять про минуле, це визнання того, що боротьба за свободу триває в усьому світі. Це свято засноване у США президентом Джорджем Бушем на честь падіння Берлінської стіни та кінця комуністичного правління в Центральній і Східній Європі. Це день, щоб замислитися над важливістю свободи як основоположного права людини та підтвердити нашу відданість захисту свободи, де б вона не перебувала під загрозою.

Такі лідери, як президент Рональд Рейган, відіграли ключову роль у завершенні холодної війни, а його знаменита промова “Зруйнуйте цю стіну!” у червні 1987 року уособлювала поштовх до подолання бар’єрів на шляху до свободи. Всесвітній день свободи слугує нагодою визнати зусилля таких лідерів і вплив їхньої рішучості перед обличчям авторитаризму. Історія дає нам цінні уроки про ціну свободи та пильність, необхідну для її збереження. Відзначаючи падіння Берлінського муру, ми нагадуємо про необхідність політики та реформ, які мають захистити демократію від посилення репресивних режимів.

Відзначення Всесвітнього дня свободи підкреслює віру в те, що свобода є невіднятним правом для всіх людей. Це день, коли ми можемо насолоджуватися нашими свободами та бути солідарними з тими, хто продовжує боротися за свою свободу.

Всесвітній день свободи нагадує про невпинне прагнення людини до свободи й демократії. Цей день, що відзначається 9 листопада, знаменує собою падіння Берлінського муру – подію, яка не лише змінила геополітичний ландшафт Європи, але й символізувала глобальну перемогу свободи над гнітючими силами комунізму.

9 листопада 1989 року світ із трепетом спостерігав, як Берлінський мур, що розділяв Східний і Західний Берлін протягом майже трьох десятиліть, був зруйнований тими самими людьми, яких він розділяв. Ця монументальна подія ознаменувала кінець комуністичного правління в Центральній і Східній Європі й проклала шлях до об’єднання Німеччини. Знесення стіни стало потужним символом перемоги демократії та прагнення до свободи і єдності.

У Сполучених Штатах Америки Всесвітній день свободи був встановлений як федеральне свято президентом Джорджем Бушем у 2001 році. Це день святкування закінчення холодної війни та вшанування хоробрості та рішучості тих, хто боровся проти комунізму.

День неонової реклами – це вшанування інновацій і творчості, які неон приніс у світ реклами та дизайну. Це день визнання поєднання мистецтва та науки, яке робить наші ночі трохи яскравішими, а міста - барвистішими, рекламу - привабливішою
День неонової реклами – це вшанування інновацій і творчості, які неон приніс у світ реклами та дизайну. Це день визнання поєднання мистецтва та науки, яке робить наші ночі трохи яскравішими, а міста – барвистішими, рекламу – привабливішою

9 листопада відзначають День народження неонової реклами – це свято мистецтва яскравого світла. Цей день відзначається в пам’ять про розробку першої неонової вивіски французьким хіміком Джорджем Клодом у 1911 році, що знаменує собою більш ніж столітній внесок неону в міську естетику. Це день, коли можна оцінити сяючу привабливість неонових вивісок, які освітлюють наші міста та підприємства.

Перша неонова вивіска була використана паризьким перукарем у 1912 році, всього через рік після його винаходу. Це ознаменувало початок ери, коли неон став символом сучасності та прогресу, а бізнес швидко перейняв цю технологію для залучення клієнтів.

Усиновлення дитини – це рішення, що змінює життя, і хоча цей процес пов’язаний зі значною кількістю бюрократичних процедур і терпіння, він побудований таким чином, щоб забезпечити дотримання прав і захист інтересів дитини
Усиновлення дитини – це рішення, що змінює життя, і хоча цей процес пов’язаний зі значною кількістю бюрократичних процедур і терпіння, він побудований таким чином, щоб забезпечити дотримання прав і захист інтересів дитини

9 листопада відзначається Всесвітній день усиновлення, який було ініційовано Хенком Фортнером у 2014 році. Він заснував краудфандингову платформу AdoptTogether для об’єднання людей на підтримку створення родин для дітей-сиріт.

Всесвітній день усиновлення – це глобальна подія, яка відзначає важливість та радість усиновлення і має на меті підвищити обізнаність про важливість надання дітям люблячого і підтримуючого сімейного оточення. Це день, який відзначається історіями надії, подорожами любові та об’єднанням сімей з усіх прошарків суспільства.

Метою свята є підвищення обізнаності людей в усьому світі про можливості всиновлення. Для цього його засновники пропонують кожного 9 листопада запускати програму, у рамках якої потрібно намалювати на руці смайлик, зробити фото й розмістити його у соціальних мережах з особливим хештегом. Усі охочі мають змогу поділитися своїми історіями усиновлення, висловити подяку своїм названим батькам, розповісти про традиції нової сім’ї. Також люди, які бажають усиновити дитину, але не знають, з чого треба починати, можуть поставити свої питання та отримати на них відповідь від більш досвідчених. 

Усиновлення – це своєрідна подорож, яка часто починається з місця втрати, але призводить до нових зв’язків і зростання сімей, до нової сторінки у долі дитини та сімʼї, що її приймаю, сторінка, написана з любовʼю і турботою. Всесвітній день усиновлення – це день, коли можна почути голоси спільноти усиновителів, поділитися особистими історіями та підтримати тих, кого торкнулося усиновлення в будь-якій формі.

Всесвітній день усиновлення – це більше, ніж просто дата в календарі, це рух, який відзначає створення сімей через усиновлення та надію, яку воно приносить як дітям, так і батькам. Це день для освіти, адвокації та розповіді історій, які можуть надихнути інших розглядати усиновлення як прекрасний спосіб створити сім’ю.

9 листопада – яке сьогодні церковне свято

Люди вірили, що зроблене 9 листопада добро повернеться людині в потрійному розмірі. Але за недобрі вчинки також доведеться відповідати
Люди вірили, що зроблене 9 листопада добро повернеться людині в потрійному розмірі. Але за недобрі вчинки також доведеться відповідати

9 листопада в церковному календарі – день пам’яті преподобної Матрони Константинопольської. Народилася вона у Східній Римській імперії 392 року. У молодому віці дівчину віддали заміж за багатого чоловіка. Коли в сім’ї народилася дочка, вони переїхали до Константинополя.

Там Матрона стала часто відвідувати церкву, молитися і просити прощення за свої гріхи. Там же вона познайомилася зі старицями Євгенією та Сусанною. Згодом жінка постриглася і пішла в монастир Вассіана, але прикидалася там євнухом і мовчала.

Якось преподобному Вассіану наснився сон, що молодий євнух – жінка. Викликав він наступного ранку до себе Матрону і став розпитувати. Жінка про все розповіла йому і попросила захисту від переслідувань чоловіка. Тоді відправили її в жіночий монастир Емес, де вона згодом стала наставницею.

У свято 9 листопада було заведено розбирати шафу з одягом. Літні речі ховали в скрині та прибирали на горище, а зимові складали в шафі. Непотрібні речі, які не підходили за розміром, наші предки роздавали жебракам і нужденним людям.

Хто народився 9 листопада

9 листопада 1951 р. – Луї “Лу” Джуд Ферріньо – американський бодібілдер. Зіграв головну роль у серіалі “Неймовірний Халк”, а також озвучив Халка у всіх наступних фільмах.

Луї
Луї “Лу” Джуд Ферріньо

9 листопада 1972 р. – Ерік Вільям Дейн – американський актор. Найбільш відомий за роллю доктора Марка Слоана в серіалі “Анатомія пристрасті”.

Ерік Вільям Дейн
Ерік Вільям Дейн

9 листопада 1975 р. – Назар Олександрович Задніпровський – український актор. З 2009 року Назар Задніпровський – провідний актор розважальної програми “Велика різниця по-українськи” на каналах “ICTV”, “1+1”, “Інтер”. Брав участь у міжнародних фестивалях “Велика різниця” в Одесі. З 2012 року провідний артист шоу “Добрий вечір” на каналі “1+1”.

Назар Олександрович Задніпровський
Назар Олександрович Задніпровський

9 листопада 1983 р. – Юрій Костянтинович Ткач – український комік, телеактор. Відомий ролями в ситкомах “Країна У” і “Одного разу під Полтавою”. Учасник телевізійних шоу “Танці з зірками”, “Ліга сміху” та “Ігри приколів”.

Юрій Костянтинович Ткач
Юрій Костянтинович Ткач

9 листопада 1985 р. – Олексій Іванович Гнатковський – український театральний режисер, актор театру та кіно. Широку популярність здобув після ролі Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”.

Олексій Іванович Гнатковський
Олексій Іванович Гнатковський

9 листопада 1988 р. – Аналі Тіптон – американська актриса, фотомодель, колишня фігуристка. Відома як фіналістка 11 сезону шоу “Топ-модель по-американськи”, роллю у фільмі “Це безглузде кохання” і роллю Анни Лі у фільмі “Зелений Шершень”. У 2014 році зіграла головну роль у ситкомі ABC “Манхеттенська історія кохання”.

Аналі Тіптон
Аналі Тіптон

Джерело