9 листопада православна церква шанує пам’ять преподобної Матрони Константинопольської. На цю дату є багато прикмет для визначення погоди та кілька заборон, у які вірили наші пращури. Про них Інформатор розповість детальніше. А які ще церковні свята ми будемо відзначати у листопаді, читайте тут.
У свято 9 листопада було заведено розбирати шафу з одягом. Літні речі ховали в скрині та прибирали на горище, а зимові складали в шафі. Непотрібні речі, які не підходили за розміром, наші предки роздавали жебракам і нужденним людям.
У давні часи в народне свято 9 листопада був цікавий звичай. У цю дату люди вимовляли вголос якийсь зарок (обіцянку) і намагалися виконати його протягом дня. Найчастіше це була якась домашня справа або рукоділля. Люди вірили, що якщо виконати зарок до заходу сонця, то доля щедро нагородить. Але якщо провалити обіцянку, то варто чекати біди.
Що не можна робити 9 листопада
- Цього дня не можна давати обіцянки, у яких ви не впевнені.
- Також категорично заборонено брати кредити й гроші в борг, якщо є ризик, що ви не зможете повернути борг. В іншому разі є ризик загрузнути в боргах.
- Робити стрижку, манікюр і педикюр 9 листопада – до частих хвороб. Особливо небезпечно це для вагітних.
- Не варто в цю дату залишати старий одяг і взуття, яке давно ніхто не носить. Краще віддати або пожертвувати комусь такі речі. За старими прикметами, старий одяг цього дня притягує старі проблеми.
- Не можна займатися важкою фізичною працею.
- Не можна сваритися з рідними та друзями.
Прикмети погоди у цей день
- Пішов дощ – наступного року чекайте на великий урожай пшениці.
- Ранковий туман цього дня віщує швидке потепління.
- Вранці чути спів птахів – до гарної погоди.
- Між деревами з’явилося багато павутини – похолодання настане не скоро.
- Туман означає, що скоро прийде відлига.
- Почався снігопад – негода затягнеться надовго.
- Дерева вкриті інеєм – скоро прийдуть сильні морози.