Розмови про мир в Україні можливі тільки за її участі: Шольц озвучив позицію Німеччини щодо переговорів

Німецький канцлер Олаф Шольц наголосив на недопустимості мирних переговорів щодо України без її представників, оскільки саме ця країна бореться проти російської агресії. Шольц вважає, що завершення війни можна досягти тільки за участі України. Він підкреслив це після саміту Європейської політичної спільноти у Будапешті, який відбувся 8 листопада.

На саміті прозвучали різні думки щодо підтримки України, зазначив канцлер. Він також відзначив особливу позицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який виступає проти надання зброї Києву, пише DW.com.

“Для багатьох інших країн ЄС підтримка України залишається пріоритетом” – додав Шольц.

Шольц підкреслив, що Україна є жертвою агресії. Канцлер також повідомив, що ЄС створив фінансові механізми для надання Україні позик у розмірі 50 мільярдів доларів, що допоможе Києву зміцнювати оборону незалежно від політичної ситуації в окремих країнах.

“Ця держава обрала шлях європейської інтеграції та поділяє цінності ЄС, зокрема демократію та верховенство права” – заявив він про Україну. 

Про що казав на саміті Зеленський

Зі свого боку, президент України Володимир Зеленський закликав не йти на жодні поступки перед Володимиром Путіним задля досягнення миру, назвавши їх згубними для України та небезпечними для Європи. Він зазначив, що справжній мир – винагорода для сильних, а не результат торгів чи ослаблення позицій. Щоправда, виступ Зеленського, який виступав після Орбана та перед Макроном, офіційно на саміті в Будапешті не транслювали. 

Нагадаємо, що 9 листопада верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель прибув до Києва з твердим посланням про незмінну підтримку України з боку Євросоюзу. Також Боррель переконаний, що зняття обмежень на удари ЗСУ по території Росії сприятиме мирним зусиллям України. Окрім цього, це допоможе врятувати життя українських громадян. Він також зазначив, що операція в Курській області завдала серйозного удару по російській пропаганді.

Джерело