Генеральний штаб ЗСУ прокоментував заяви активіста Сергія Стерненка про оголошення його в розшук ТЦК. Тут заявили, що високо цінують діяльність волонтерів, зокрема Стерненка, та висловили вдячність за підтримку у протистоянні російській агресії. Проте представники Генштабу зазначили, що рішення мобілізовувати конкретних військовозобов’язаних належать територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки. У відомстві додали, що захист Вітчизни є обов’язком кожного громадянина України відповідно до Конституції.
У Генштабі відзначили ефективну співпрацю громадського діяча Сергія Стерненка з Силами оборони, повідомляє пресслужба Генерального штабу виданню “Українська правда”. За їх словами, допомога волонтерів є життєво необхідною, зокрема у забезпеченні бойових підрозділів дронами різних модифікацій. Проте рішення кому з громадян вручати повістки за правом здійснюють ТЦК та СП.
“Мобілізація конкретних громадян здійснюється за рішенням безпосередньо ТЦК та СП, які мають право вручати повістки військовозобов’язаним для уточнення облікових даних, проходження медичних оглядів та мобілізації”, – йдеться в коментарі Генштабу.
Також у відомстві нагадали, що велика кількість громадських активістів та волонтерів стали до лав Збройних сил України. Вони виконують свій громадянський обов’язок відповідно до закону. Окремо наголосили, що у випадку проблем зі здоров’ям у військовозобов’язаного – його придатність до військової служби визначається під час проходження військово-лікарської комісії.
“Лише в консолідації та єдності – сила українців та запорука перемоги над підступним, споконвічним російським ворогом”, – резюмували у Генштабі.
Нещодавно волонтер Сергій Стерненко опинився у розшуку начебто через неявку до ТЦК. Втім, за словами активіста, повістку він не отримував. Він припустив, що вкид про розшук, який поширили проросійські медіа, може бути помстою за його критику військового керівництва України, зокрема Олександра Сирського. У Одеському обласному ТЦК такі заяви назвали спробами дискредитації діяльності територіальних центрів комплектування.На їх думку, Стерненко у своїх заявах не повідомив про низку деталей, які значно змінюють розуміння ситуації.
Мобілізація в Україні
У застосунку “Резерв+” нещодавно з’явилася можливість оформлення відстрочок від мобілізації онлайн. Програмісти Міноборони успішно завершили бета-тестування функції для людей з інвалідністю та студентів-аспірантів, і вже почали запроваджувати сервіс для багатодітних батьків. Оновлена версія застосунку вже доступна в AppStore та PlayMarket.
Також військовозобов’язані, які раніше мали статус обмежено придатних, мають повторно пройти ВЛК до 5 лютого 2025 року і отримати один з актуальних статусів. Начальник відділення військового обліку Рівненського ТЦК та СП нагадав, що статус “придатний до військової служби” означає можливість призначення військовозобов’язаного на будь-яку посаду в ЗСУ.