Зеленський стурбований діяльністю анонімних Telegram-каналів – радник президента

Президент Володимир Зеленський стурбований через анонімність певних Telegram-каналів та використання їх в інформаційних операціях проти України. Однак радник президента з комунікацій Дмитро Литвин вважає, що дискусія про заборону Telegram має бути набагато ширшою. На його думку, працювати треба не з самим месенджером, а з вмістом, який знаходиться на платформі. 

Литвин зауважив, що українські спецслужби користуються месенджером для проведення відповідних операцій проти Росії. Проте росіяни також використовують цю платформу для аналогічних цілей. Він вважає, що Telegram має й низку корисних функцій. Наприклад, громадяни детальніше проінформовані про тривоги та розуміють як краще реагувати у випадку повітряної небезпеки. В інтерв’ю YouTube-каналу “Цікаво” Литвин додає, що через платформу багато патріотичних людей організовують збори для ЗСУ та інформують про ситуацію на фронті. На його думку, потрібно працювати з вмістом анонімних Telegram-каналів, а не забороною месенджера в цілому.

“Якщо впливати на Telegram таким чином, щоб він додавав більше прозорості усім процесам, і впливати на людей, щоб вони не використовували його, скажімо, для різних спеціальних операцій проти України, то, ймовірно, менш небезпечною буде сама платформа”, – заявив він. 

Радник з комунікацій додає, що він не є прихильником повної заборони Telegram. Він зазначає, що будь-якою онлайн-платформою користуються різні люди з власними цілями. 

“Будь-яка медійна платформа – це як вулиця, на якій можуть бути різні люди: і злочинець, і нормальний громадянин. Проблема не в вулиці, а в урегулюванні того, що відбувається на вулиці. Власне з погляду регулювання і впливів треба оцінювати… Я прихильник того, щоб працювати з людьми, які працюють в Telegram (каналах) і впливати на процес так, щоб додавати прозорості”, – резюмує Дмитро Литвин. 

Заборона Telegram в Україні

Нещодавно у київських вищих навчальних закладах почали вводити заборону на використання месенджера Telegram. Заборона стосується робочих та навчальних процесів, комунікації між працівниками та студентами. Облікові записи вишів у месенджері будуть видалятися. Крім того, всередині самих університетів планують блокувати роботу месенджера. 

Також наприкінці жовтня Служба безпеки України разом з Нацполіцією затримали два десятки осіб, які намагались зірвати мобілізацію через Telegram. Зловмисники поширювали фейки про українських військових в месенджері. Деякі з них публікували локації перебування Збройних Сил України. Порушників було затримано у Вінницький та Хмельницькій областях, також у Києві. 

 

Джерело