Скандали з МСЕК: СБУ знайшла у керівниці Миколаївської обласної комісії $450 тисяч, три квартири і російський паспорт її сина

Служба безпеки України на корупційних схемах для ухилянтів викрила ще одну керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) – цього разу у Миколаєві. В неї знайшли понад 450 тисяч доларів США, колекцію прикрас, три незадекларовані квартири та російський паспорт її сина. Розпочате розслідування, підозру жінці поки що не оголошували.

Про це повідомили в СБУ. Зазначається, що більшу частину вилучених грошей та коштовностей знайшли в помешканні сина керівниці МСЕК. Він – інтерн медичного вишу, в якого СБУ виявила також російський паспорт.

Знайдені кошти та ювелірка під час обшуків

За наявними даними, хлопець оформив громадянство Росії у колишньому генконсульстві РФ в Одесі до початку повномасштабної війни. Також для переховування нелегальних доходів посадовиця оформила на свого сина три незадекларовані квартири.

Російський паспорт сина керівниці МСЕК
Російський паспорт сина керівниці МСЕК

За даними слідства, протягом 2015-2023 років очільниця МСЕК зазначала у своїх деклараціях винятково офіційні прибутки на загальну суму трохи більше ніж 2 млн грн. Також встановлено, що у 2023 році вона оформила собі та сину другу групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг та соціальних виплат.

Знайдені кошти та ювелірка під час обшуків
Знайдені кошти та ювелірка під час обшуків

“На підставі отриманих матеріалів вирішується питання щодо повідомлення чиновниці про підозру. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину”, – кажуть в СБУ.

СБУ ім’я підозрюваної не розкриває. Але джерела LIGA.net у правоохоронних органах розповіли, що йдеться про Віру Бєлякову, яка керує обласною медико-соціальною експертизою у Миколаївській області. 

Скандали з МСЕК

5 жовтня працівники Державного бюро розслідування навідались з обшуком до помешкань очільниці Хмельницького МСЕК Тетяни Купи та її сина. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами. 

Також слідство виявило у Крупи та її сім’ї ще 590 тисяч доларів у польських банках (21,5 млн грн за курсом НБУ). Ці кошти не було відображено у декларації Крупи за 2023 рік. Правоохоронці кажуть, що її чоловік Володимир Крупа теж має збереження у Польщі – загалом нарахували 11,3 тисячі євро і 1,2 млн доларів. Він теж не вніс до декларації дружини перелічені кошти.

Крупа могла оформити “інвалідність” 50 прокурорам на Хмельниччині. Інформатор публікував повний перелік прокурорів, яким допомогла заарештована Крупа. Всі ці оборудки чиновниця прокрутила за допомогою сина, який на той час очолював Пенсійний фонд области. Прокурори не просто могли стати “інвалідами”, а й роками отримувати пенсії.

На Київщині голову міжрайонної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) теж підозрюють у хабарництві. Він спрощував процедуру отримання групи інвалідності для чоловіків мобілізаційного віку. Надавав чоловікам фальшиві медичні довідки, що ставало підставою для подальшого виїзду військовозобов’язаних за кордон.

21 жовтня стало відомо, що звільнили керівника обласної медично-соціальної експертної комісії (МСЕК) Закарпатської області Юрія Веклинця.

Нагадаємо, що історію з МСЕК відреагував і президент Володимир Зеленський. Він скликав засідання РНБО та вимагає жорстких рішень.

 

Джерело