В Україні очікується підвищення податків: у бюджеті не вистачає грошей на армію

Бюджет на наступний рік досі не збалансований, а все через нестачу коштів, які у документі заплановані на армію. Тому, за словами нардепки Ольги Василевської-Смаглюк, в Україні можуть знову підвищити податки. Це, ймовірно, станеться вже цього року.

Таку заяву членкиня парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зробила в інтерв’ю “Новини.LIVE” 9 листопада. За її словами, у бюджеті України наразі не вистачає 120 млрд гривень. Верховна Рада вже подала на підпис президента закон про збільшення податків і чекає на його рішення. 

“Бюджет не збалансований через те, що ми очікуємо підпис президента про закон про збільшення податків, нам треба десь взяти 120 мільярдів, які вже є в проєкті бюджету, передбачені на армію, але не підкріплені підвищенням податків”, – сказала нардепка.

Вона наголосила, що у 2025 році майже 56% бюджету буде використано на ЗСУ. На думку Василевської-Смаглюк, тільки підвищивши податки можна закрити “діру” у головному фінансовому документі країні.

Підвищення податків та бюджет України 2025

Парламент 10 жовтня ухвалив закон про підвищення податків в Україні. Документ підтримали 247 нардепів. Він передбачає підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%, а ще встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців на рівні 10% від суми мінімальної місячної зарплати (наразі вона становить 8 000 гривень).

Народний депутат Ярослав Железняк заявляв, що податки цього року збільшаться на 58 млрд грн, а наступного – на 137 млрд. Водночас народна депутатка Галина Васильченко попередила, що з 2025 року зарплати українців можуть зменшитися, якщо буде прийнятий законопроєкт про підвищення податків. Вона пояснила, що у документі передбачено підвищення військового збору до 5% і саме це призведе до зростання податкових витрат на 3,5% для найманих працівників і держслужбовців, які отримують офіційну заробітну плату.

Щодо держбюджету 2025, то ключовими сферами залишаються оборона, освіта, медицина та підтримка ветеранів, а також ремонт критичних доріг для безпеки і економіки. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що на оборону і безпеку пропонується виділити 2 трлн 225 млрд грн. Заплановані доходи (без грантів та міжбюджетних трансфертів) – 2 трильйони 7 мільярдів гривень. Це на 411 мільярдів більше, ніж у 2024 році.

Згідно з регламентом, розгляд у другому читанні проєкту закону про Державний бюджет України на наступний рік завершується не пізніше 20 листопада, а остаточне прийняття – не пізніше 1 грудня. Докладніше про проєкт бюджету на 2025 рік Інформатор писав тут.

Джерело