Колишній командувач НАТО передбачив, чим закінчиться війна в Україні: Путіну не сподобається

Колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі, адмірал США у відставці Джеймс Ставрідіс вважає, що домовитися про деокупацію захоплених Росією територій наразі неможливо. РФ після угоди про припинення вогню залишить собі 20% української землі – за нинішньою лінією фронту. Водночас Україна протягом кількох років зможе стати членом НАТО, цитує 9 листопада Newsweek прогноз адмірала.

Ставрідіс заявив, що якщо Дональд Трамп зможе покласти край російсько-українській війні за умовні 24 години, то він “буде першим, хто проголосує за його Нобелівську премію миру”. Але реальність, на думку Ставрідіса, є такою, що переговори про припинення вогню займуть довгі місяці. А компроміс, досягнутий у результаті, ненавидітиме і російський правитель Володимир Путін, і Україна.

“Я сподіваюся, що він (Трамп) це зробить та чинитиме тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів, і це буде схоже на закінчення Корейської війни. Тобто, на жаль, у реальному світі Путін зрештою отримає близько 20% України, той шматок, який він зараз утримує. Але решта України, 80 відсотків, усі ці ресурси, переважна більшість населення, вони залишаться демократичними та вільними”, – сказав Ставрідіс.

Він додав, що Україна також отримає шлях до НАТО, ймовірно, за три-п’ять років, якщо дивитися реалістично. На його думку, “це не найгірший результат у світі”.

На запитання Newsweek про те, скільки часу, на його думку, реально займуть переговори після того, як Трамп прийде до влади, Ставрідіс запропонував мати на увазі, що врегулювання шляхом переговорів – “це не те, що США можуть нав’язати”, але про нього мають домовитися українці та росіяни.

“Переговори про припинення вогню та остаточне врегулювання займуть місяці. Вступ України до НАТО може бути здійснений за кілька років”, – додав він.

Ставрідіс також сказав, що угода, ймовірно, включатиме “якусь демілітаризовану зону між двома сторонами, як у Кореї”. І, можливо, вона патрулюватиметься “солдатами НАТО, наприклад, а не (військовими) США чи європейцями”. Україна також може набути членства в Європейському Союзі, наголошує ексвисокопосадовець НАТО.

“Путін ненавидітиме цю частину (угоди – про членство України в ЄС та НАТО), так само як українці ненавидітимуть ту частину, за якою Путін утримує 20 відсотків їхньої країни. Але це переговори”, – підсумував відставний адмірал.

Нагадаємо, Трамп неодноразово обіцяв завершити війну в Україні за 24 години. Ці заяви у вересні прокоментував президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The New Yorker. Український лідер припустив, що кандидат у президенти США Дональд Трамп насправді не знає, як зупинити війну. Перемога Трампа показала, що так воно і є – до миру в Україні у нього явно не дійшли руки ні першого дня після обрання, ні у наступні. 

Мирний план Трампа для України

Обраний президентом США Дональд Трамп може запропонувати Україні подальші постачання зброї в обмін на заморожування війни. Процес вступу України до НАТО, як і війна, буде “заморожений”, пише The Telegraph із посиланням на анонімні джерела. В обмін на це США дадуть зброю Україні, щоб утримати Росію від відновлення війни.

Згідно з планом, Трамп може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (1200 км) буферну зону між російською та українською арміями. При цьому США не надаватимуть війська для патрулювання та забезпечення безпеки створеної буферної зони, ані фінансуватимуть свою місію.

Президент Чехії Петр Павел переконаний, що новообраний президент США Дональд Трамп спробує домовитись з російським правителем Володимиром Путіним щодо завершення війни в України. Така угода, на його думку, не буде вигідною Києву, який може втратити частину своїх територій. Павел вважає, що країнам ЄС треба наростити поставки зброї в Україну.

Варто зазначити, що аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляли, що російський лідер Володимир Путін має намір скористатися президентством Дональда Трампа. Правитель РФ хоче оновити російсько-американські відносини. При цьому Путін має намір диктувати умови цього процесу так, щоб він відбувався на користь Росії.

 

Джерело