Навіть прокурори здоровіші: у КМДА оприлюднили кількість працівників з інвалідністю

Результати “ревізії” щодо кількості чиновників, що працюють у КМДА та мають інвалідність, оприлюднив міський голова Києва Віталій Кличко. Виявляється, що навіть стан здоров’я працівників Київської міської прокуратури набагато кращий, ніж у чиновників. Якщо в цифрах, то у КМДА працює майже вчетверо більше осіб з інвалідністю, ніж у прокуратурі.

Про це стало відомо з офіційної відповіді Кличка на депутатське звернення депутатки Київради від “Європейської солідарності” Вікторії Пташник. Лист із лаконічною статистикою вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook. Звернення із проханням провести аналіз кількості працівників Київської міської державної адміністрації, що мають статус осіб з інвалідністю, вона подала наприкінці жовтня. 

Згідно з офіційною статистикою, станом на 7 листопада 2024 року у виконавчому органі Київради – Київській міській державній адміністрації працює 105 таких співробітників. За інформацією Вікторії Пташник, це 11% від загальної затвердженої граничної чисельності установи. Щодо тих, хто отримав цей статус після 24 лютого 2022 року, виходить, що інвалідами вже під час повномасштабного вторгнення стала майже третина із загальної кількості – 29 зі 105.

Тож, сподівання депутатки, що атмосфера у КМДА здоровіша, ніж у прокуратурі, не виправдилися. За офіційною інформацією Київської міської прокуратури, від загальної кількості працівників випадки інвалідності становлять 2,87%. А з 20 осіб з інвалідністю під час повномасштабної війни її оформили четверо прокурорів.

Київрада закупить нові крісла для товстунів

Як розповідав Інформатор, Київська міськрада оголосила тендер на закупівлю меблів, що мають витримувати велику вагу. Це звичайні офісні крісла, посадовцям потрібні аж 80 штук, а більшість з них мають стояти у конференц-залі та витримувати вагу до 130 кілограмів. В цілому на закупівлю виділено 725 тисяч гривень. У специфікації зазначається, що придбають крісла керівника з вигнутими підлокітниками та з ергономічною високою спинкою – 25 штук, та крісла універсальні для конференцзали – 55 штук.

Також ми розповідали, що Київ планує великий розпродаж комунального майна. Йдеться про нежитлові приміщення на перших поверхах будинків, закинуті склади та виробничі приміщення, цілі комплекси будівель. “Фішка” – в їхньому розташуванні: від Бесарабської площі до вул. Антоновича, в історичних 120-річних будинках на Подолі, поряд з аеропортом “Київ”, інших максимально “цікавих” локаціях. Загалом у переліку 92 об’єкти.

Джерело