Міністерство оборони України запустило сервіс онлайн-відстрочки від мобілізації у застосунку “Резерв+”. За два дні, 9 та 10 листопада, ним скористалось майже 40 тисяч українців. Наразі сервіс доступний лише для певних категорій громадян, але скоро його буде розширено.
Про це 10 листопада повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Катерина Черногоренко у рамках телемарафона. За її словами, попит на сервіс у “Резерв+” спостерігався з перших годин його запуску, що причинило навантаження на реєстр “Оберіг”.
“У перші ж години ми спостерігали шалений запит на онлайн-відстрочку. Цей запит подали близько 10 000 людей. Зараз є певне навантаження на реєстр “Оберіг”. Я нагадаю, що відстрочка надається саме з нашого Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Ми не зберігаємо дані наших користувачів”, – наголосила Черногоренко.
Вона додала, що відомство отримало вже десятки тисяч заявок на оформлення онлайн-відстрочки у “Резерв+”. Отримали її вже близько 40 000 наших громадян. Саме через такий ажіотаж час відповіді на запит може трохи подовжитись. Тому Чергоноренко попросила українців запастися терпінням.
Відстрочка у “Резерв+”
Відомо, що на старті запуску нового сервіса оформити відстрочку від мобілізації з його допомогою можуть лише люди з інвалідністю, студенти та аспіранти денної або дуальної форми навчання. Проте у короткі терміни його планують зробити доступним для всіх категорій громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації.
Процес отримання відстрочки простий: достатньо зайти в застосунок, відправити запит й отримати статус відстрочки, який завантажиться в електронний військово-обліковий документ. Таким чином Резерв+ має стати повноцінною альтернативою територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).
Поки у Міноборони звітують про позитивні результати, військовозобов’язані масово скаржаться на збої у додатку “Резерв+”. Вони заявляють, що через це неможливо вчасно продовжити право на відстрочку. І це на тлі того, що з 10 листопада треба підтверджувати наново відстрочку, інакше військовозобов’язаного може забрати ТЦК.
Нещодавно Інформатор писав, що у програмі “Резерв+” стався технічний збій, який призвів до появи помилкових відомостей для незаброньованих осіб. Спочатку у застосунку з’явилася інформація про бронювання до кінця мобілізації, а вже потім користувачам видало повідомлення про збій, пов’язаний з технічними причинами.