У Міністерстві закордонних справ України відреагували на телефону розмову, яка відбулась між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним. У відомстві заявили, що не були заздалегідь поінформовані про неї. Й інформація, яка поширюється, є неправдивою.
Про це заявив у коментарі Reuters речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий 11 листопада. Він наголосив, що про телефонну розмову президентів США та РФ у Києві дізналися тільки після виходу матеріалу The Washington Post. І жоден з представників сторін не попереджав про неї.
“Повідомлення про те, що українська сторона була заздалегідь поінформована про передбачуваний дзвінок, є хибними”, – сказав Тихий.
Речник додав, що Україна не могла схвалити або виступити проти цього дзвінка, бо не знала про нього.
Про що говорили Трамп та Путін
Про те, що новообраний президент США Дональд Трамп провів телефону розмову з президентом Росії Володимиром Путіним стало відомо 10 листопада. Про подію написав The Washington Post. За їх даними, говорили про війну в Україні. Начебто Трамп попросив Путіна не ескалувати бойові дії.
The Washington Post зробив акцент на тому, що влада України була попереджена про цей дзвінок Путіна Трампу й не заперечувала. Наголошується, що українські політики давно зрозуміли, що республіканець взаємодіятиме з Путіним для того, аби дипломатичним шляхом встановити мир в Україні. Але це виявилось брехнею.
Взагалі у Кремлі очікують, що президентство Трампа стане подарунком для них і вони навіть бачать перші “позитивні моменти”. Адже республіканець не говорить про те, що має відбутись стратегічна поразка РФ. Йдеться про тривалий мир, до якого мають привести певні угоди.
Варто зазначити, що раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав, що США можуть невдовзі оголосити про дату припинення бойових дій між Україною та РФ. При цьому Вашингтон нібито оголосить про розмежувальну лінію і гарантії безпеки для України. Але згодом у МЗС спростували цю інформацію. У відомстві нагадали, що жодні переговори та рішення щодо війни в Україні не можуть ухвалюватися без офіційного Києва.
А ще президент Чехії Петр Павел переконаний, що новообраний президент США Дональд Трамп спробує домовитись з Путіним щодо завершення війни в України. Така угода, на його думку, не буде вигідною Києву, який може втратити частину своїх територій.