Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню виступив із закликом розглянути можливість розміщення в Україні неядерних сил після закінчення війни. За його словами, це питання необхідно обговорювати вже зараз, щоб забезпечити захист від можливої нової агресії з боку Росії. Він зазначив, що такий підхід відповідає плану перемоги президента Зеленського.
Себастьян Лекорню 21 жовтня в ефірі TF1/LCI поділився своїм баченням політичного майбутнього України після війни. За його словами, реалізація плану Зеленського – це лише початок тривалого політичного шляху, і вже зараз потрібно думати про те, що станеться після завершення бойових дій.
“Уявлення про припинення вогню для Києва ставить питання про неядерне стримування, яке дає змогу перешкоджати новій російській агресії, і це питання, яке вже має бути розглянуте”, — підкреслив міністр.
Також міністр оборони зазначив, що Франція повинна взяти на себе відповідальність за допомогу Україні в довгостроковій перспективі, і закликав до прийняття нового балансу сил.
“Складність моменту, в якому ми перебуваємо, полягає в тому, що ми повинні прийняти баланс сил”, – заявив Себастьян Лекорню.
Неядерне стримування є третім пунктом плану перемоги президента Зеленського. Він передбачає розміщення комплексного неядерного стратегічного пакета стримування, який буде достатнім для захисту України в майбутньому. У третьому пункті є таємний додаток, який вже отримали лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.
Допомога від Франції
Нещодавно стало відомо, що Франція надасть додаткове озброєння для України. Себастьян Лекорню зазначив, що лише протягом 2024 року Парижу вдалось повернути майже 300 млн євро (як відсотки від заморожених активів РФ). Це дало змогу придбати 12 нових САУ Caesar, а також 155-мм снаряди, ракети “Астер”, керовані бомби AASM, вогневі точки й ракети Mistral. Міністр висловив сподівання, що інші країни Європи візьмуть приклад з Франції й запровадять проєкти навчання бійців ЗСУ.
Також у Франції назвали терміни постачання винищувачів Mirage 2000-5. Ці літаки Україна зможе отримати протягом січня-березня 2025 року. Винищувачі оснащені новими озброєннями типу повітря-земля та захистом від РЕБ.